با سفر به جزایر گالاپاگوس، بازگشتی در کار نیست!

به گزارش آرش بلاگ، جزایر گالاپاگوس، مقصدی دوست داشتنی برای علاقه مندان طبیعت گردی

اگر در پی مکانی بکر با آرامشی بی نظیر هستید، برترین پیشنهاد ما مجمع الجزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام است که امکانات تفریحی آن در کنار حیات وحش و طبیعت بکرش هر کسی را سر ذوق می آورد. با سفر به این منطقه از غواصی در بالاترین سطح برخوردار خواهید شد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

با سفر به جزایر گالاپاگوس، بازگشتی در کار نیست!

برنامه سفر به گالاپاگوس

این جزایر آتشفشانی در غرب اکوادور با نام رسمی مجمع الجزایر کولون (Colon) شناخته می گردد و از 18 جزیره بزرگ و کوچک با گونه های خاص جانوری تشکیل شده است. این جزایر بعد از بازدید چارلز داروین به معروفیت رسیدند. اگر غواصی سرگرمی مورد علاقه شماست، مکان مناسبی را انتخاب نموده اید.

یکی از دلایلی که مشتاقان طبیعت به این منطقه سرازیر می شوند، نبود هرگونه دخالت بشری در این منطقه است و البته وجود سواحل زیبا و امکانات رفاهی بی نظیر بی تاثیر نبوده است. پس اگر قصر سفر به این بهشت روی زمین را دارید، بدون شک پشیمون نخواهید شد.

برترین زمان سفر

هیچ زمانی برای سفر به طبیعت نفس گیر گالاپاگوس دیر نیست، البته اگر بطور دقیق تر بخواهیم پربازدیدترین زمان را تعیین کنیم باید بگوییم اواسط ژوئن تا اوایل سپتامبر و اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه بیشترین گردشگران را به خود خواهد دید.

هوای این جزیره در زمانهای بین ژوئن تا سپتامبر مطبوع است و زیاد از باران خبری نیست. که برترین زمان برای غواصی به شمار میرود.

دسامبر تا مه، فصل گرم تر سال است. در این مدت، دریا آرام است و باران های پراکنده می بارد. اگر علاقه مند به طبیعت باشید، این ماه ها برترین زمان برای سفر به گالاپاگوس است. همه جا می توانید انبوه درختان و گیاهان سرسبز و گل های زیبا را دیدن کنید. اگر دوست دارید پرندگان را دیدن کنید و به حیات وحش علاقه دارید، این زمان از سال برترین موقع برای دیدنی پایکوبی جفت گیری پرندگان و لانه سازی لاک پشت های دریایی در ساحل شنی است.

این نکته را نباید فراموش کنید که فقط تعداد محدودی از گردشگران می توانند وارد جزیره شوند، حتی در فصل های پرگردشگر. بنابراین اگر قصد دارید در این زمان به این جزایر سفر کنید، باید همه چیز را از قبل رزرو کنید. در ضمن برای اینکه برترین قیمت های ایرلاین ها و اماکن اقامتی نصیب تان گردد، باید کمی در خصوص تاریخ سفرتان انعطاف پذیر باشید.

رفت و آمد در جزیره ها

تورهای کروز، محبوب ترین شیوه برای سفر در این جزایر است. تورهای کروز معمولا 4 روز و 3 شب یا 12 روز و 11 شب هستند که برنامه های مختلفی دارند. معمولا شب ها بین جزایر سفر می نمایند بنابراین با استفاده از این تورها در هزینه اقامت صرفه جویی می کنید.

بعضی از جزیره ها بسیار نزدیک به هم قرار گرفته اند و شما بدون تور و به شکل مستقل می توانید از آن ها بازدید کنید. برای سفر بین جزیره ها، قایق و حتی پرواز وجود دارد. البته این شیوه از سفر بین جزیره ها، گران تر از تورهای کروز می گردد.

اگر در گروه 12 نفری یا بیشتر سفر می کنید، برترین کار این است که یک قایق را دربست کرایه کنید. این روش به شما آزادی عمل می دهد تا برنامه سفرتان را خودتان تنظیم کنید و در ضمن هزینه آن از تورهای برنامه ریزی شده کمتر است.

سفر به گالاپاگوس مقرون به صرفه نیست. علاوه بر هزینه های معمول، هزینه های دیگری مانند ورودی پارک ملی گالاپاگوس، فعالیت های سرگرمیی و تورهای همراه با راهنما باید بپردازید

اگر دوست ندارید شب ها را در کشتی بگذرانید و ترجیح می دهید یک جا اقامت داشته باشید، انتخاب های زیادی برای اقامت دارید. حتی در جزایر کوچک و کم جمعیت هم امکانات اقامتی باکیفیت وجود دارد. اقامت در اقامتگاه های ساحلی به خصوص اگر بخواهید سفرهای کوتاه به جزایر اطراف ترتیب دهید، پرهزینه است.

هزینه سفر و غذا

سفر به گالاپاگوس مقرون به صرفه نیست. علاوه بر هزینه های معمول، هزینه های دیگری مانند ورودی پارک ملی گالاپاگوس، فعالیت های سرگرمیی و تورهای همراه با راهنما باید بپردازید.

غذا در جزایر گالاپاگوس گران است. قیمت غذا از جزیره ای به جزیره دیگر فرق دارد. در جزایر شلوغی مانند سانتاکروز، قیمت غذا از همه جا بیشتر است.

در کنار رستوران های توریستی و گران قیمت که غذاهای متنوع و بین المللی سرو می نمایند، رستوران های کوچک تری هم وجود دارند که غذای عادی با قیمت های کمتر سرو می نمایند و برای کسانی مناسب اند که می خواهند سفری کم هزینه داشته باشند.

منبع: الی گشت

به "با سفر به جزایر گالاپاگوس، بازگشتی در کار نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با سفر به جزایر گالاپاگوس، بازگشتی در کار نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید