10 آتشفشان مناسب برای عکاسی از فوجی تا اتنا (قسمت دوم)

به گزارش آرش بلاگ، آتشفشان های فعال مکان هایی بسیار زیبا و خطرناک برای جهانگردی و ماجراجویی هستند. عکاسی از آتشفشان های فعال جهان بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

10 آتشفشان مناسب برای عکاسی از فوجی تا اتنا (قسمت دوم)

عکاسی از جمله هنرهایی است که هرکس از تماشای آن به وجد می آید و می تواند شکوه دنیا را در یک عکس مجسم کند. عکاسی از آتشفشان های فعال کاری، پرمخاطره ولی بسیار هیجان انگیز است.

6. لیکان کابور (Licancabur)، بولیوی

دریاچه فیروزه ای رنگ در پایین آتشفشان لیکان کابور با ارتفاع 5 کیلومتر، به نظر می رسد از دنیایی دیگر به زمین آمده است. این بخش از بولیوی که در مرز مشترک با شیلی قرار گرفته است، یکی از بزرگ ترین دشت های نمکی در آمریکای جنوبی است.

در این منطقه، زمین مانند قمری خیره نماینده و درخشان هر انسانی را شگفت زده می نماید و به همین خاطر سرابی در گرمای خشک یا به اصطلاح (Laguna Verde) نام گذاری شده است.

به گفته جکوی ویت (Jacquie Whitt)، یکی از بنیان گذاران شرکت مسافرتی ادیوس، برترین راه برای رسیدن به لیکان کابور استفاده از ماشین جیپ است. این جهت از دشت نمکی یویونی (Uyuni) و عبور از گودال های گلی و تالاب های پر از فلامینگو شروع می گردد. این دو چشم انداز نیز برای عکاسی بسیار زیبا هستند و با آتشفشان اصلی در این زمینه رقابت می نمایند.

آخرین فوران بزرگ: حدود 10 هزار سال پیش

برترین فرصت عکاسی: برترین عکس ها می توانند در مقابل (Laguna Verde) با آتشفشان لیکان کابور باشند. کوه آتشفشانی مانند مخروطی شیشه ای بازتاب دهنده این شکوه است.

اگر قصد سفر به این مکان را دارید، ضروری است بدانید هنگام رزرو خودروی جیپ، اگر دوست ندارید با غریبه ها هم سفر شوید، باید جیپ خصوصی رزرو کنید. بسیاری از اپراتورها برای کاهش هزینه ها، مردم را به صورت گروهی به این منطقه ها می برند. بعلاوه ضروری است یک راهنمای خوب همراه خود داشته باشید.

7. کوه اتنا (Etna)، ایتالیا

کوه اتنا دومین آتشفشان فعال در دنیا و بلندترین آتشفشان اروپا، واقع در کشور ایتالیا است که در سال 2013 در فهرست میراث دنیای سازمان یونسکو ثبت شده است.

شهر زیبای کاتانیا در جزیره سیسیل و بعلاوه کوه نوردی آسان در کوه اتنا بسیاری از گردشگران را به منطقه جذب می نماید.

دانشمند ایتالیایی لوئیجی ویلیوتتی، یک محقق در موسسه علوم دریایی (ISMAR) در بولونیا، شرح می دهد که اگرچه اتنا به طور مکرر فوران می نماید، اما این فوران ها با فعالیت انفجاری همراه نیستند و همین موضوع باعث می گردد که این آتشفشان از جمله نقاط امن و سالم در زمین باشد.

آخرین فوران بزرگ: سال 2011

برترین فرصت عکاسی: روستاهای باستانی که در کنار آتشفشان قرار دارند، جایی است که ایتالیایی های سخت کوش از زمان های تاریخی در سایه ی کوه زندگی می کردند.

اگر به این نقطه سفر کردید، چرا قبل از اقدام برای صعود به یک پاستافروشی سر نمی زنید؟ به هرحال شما در ایتالیا هستید و برای صعود به انرژی احتیاج دارید.

8. آرنال (Arenal)، کاستاریکا

کوه 7000 ساله آرنال بسیار زیبا است و به عنوان فعال ترین آتشفشان در آمریکای مرکزی (کاستاریکا) و یکی از 10 فعال ترین آتشفشان های دنیا به شمار می آید. آرنال به خاطر جریان های مداوم گازی و بعلاوه دارا بودن جوان ترین گونه های سنگ در دنیا معروف است.

رونالد کالوو، ژئومورفولوژیست، طراح سفر و رهبر تور برای دووین دوچرخه سواری و ماجراجویی، می گوید که در منطقه اطراف آرنال نیز پارک ملی آرنال قرار گرفته است. او می گوید:

مسافران می توانند در حین دوچرخه سواری یا پارو زدن در دریاچه آرنال، از چشم انداز باشکوه آتشفشان مخروطی شکل، چشم اندازهای نفس گیر و جنگل های درخشان زیر نور آفتاب لذت ببرند.

بعلاوه این منطقه دارای حیات وحش منحصربه فرد است و می توانید با عبور از پارک ملی 30 هکتاری، گونه های متعددی از طوطی ها، میمون ها و گوزن ها را مشاهده کنید.

آخرین فوران بزرگ: سال 1968

برترین فرصت عکاسی: کوه آرنال منظره ها زیبایی برای عکاسی دارد. اما تصور کنید بتوانید یک سلفی با یکی از مردم بومی این منطقه داشته باشید.

اگر قصد سفر به این مکان را دارید، باید بدانید که فصل بارش باران از ماه می تا ژانویه ادامه دارد.

9. مایون (Mayon)، فیلیپین

یکی از فعال ترین آتشفشان های دنیا در جزیره لوزون، از مجموعه جزایز فیلیپین در 332 کیلومتری مانیل قرار گرفته است. کوه مایون بر فراز برج های شهر لگاسپی، همیشه قدرت طبیعت را یادآوری می نماید.

از سال 1616 این کوه آتشفشانی 47 باز فوران نموده و انفجارها و خاکسترهای کشنده ای را در محیط پراکنده نموده است. در سال 2013 پنج کوهنورد بر اثر برخورد با سنگ هایی که پس از انفجار به پایین کوه پرتاب شدند، جان خود را از دست دادند.

با توجه به افسانه های محلی، نام این کوه از عموی شاهدختی برگرفته شده که به دلیل زیبایی اش مشهور بوده است. شاهزاده خانم عموی خود را راضی می نماید تا با عاشقش فرار کند و گفته می گردد این غرش های کوه آتشفشانی مربوط به غضب و حسادت بر این داستان است.

آخرین فوران بزرگ: سال 1814

برترین فرصت عکاسی: هرکجایی که دوست دارید، می توانید عکاسی کنید؛ این آتشفشان به خاطر شکل مخروطی بدون نقص اش مشهور است.

اگر به این نقطه سفر کردید، در شهر لگاسپی می توانید گشت و گذار کنید و از امکانات پایه برای کاوش در این آتشفشان معروف بهره ببرید.

10. کوتوپاکسی (Cotopaxi)، اکوادور

شاید نام این کوه کمی برای تلفظ سخت باشد، اما به گفته جکوی ویت (Jacquie Whitt)، یکی از بنیان گذاران شرکت مسافرتی ادیوس، صعود به آن خیلی مشکل نیست. او می گوید:

هیچ تجربه ای احتیاج نیست، اما اگر می خواهید به قله برسید، باید یک راهنمای دارای مجوز، تبر یخ شکن و لوازم لازم برای کوه نوردی را اجاره کنید.

عجیب است که با توجه به ارتفاع زیاد این کوه، می توانید در طول یک روز به قله برسید.

افرادی که قصد صعود به قله را ندارند، می توانند از تصاویر پانورامای این قله مخروطی شکل لذت ببرند.

این کوه جادویی و چشم گیر با ارتفاع حدود 6 کیلومتر به پوستری برای نشان دادن زیبایی های طبیعت اکوادور تبدیل شده است.

آخرین فوران بزرگ: سال 1904

برترین فرصت عکاسی: تلفیق رنگ های آبی و یخی یخچال های کوهی و رنگ قرمز زمین، چشم انداز ای بسیار زیبا ایجاد می نماید.

اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، به یاد داشته باشید که از سال 2012 طبق قانون اکوادور، صعود به هر قله ای با ارتفاع بیش از 4.8 کیلومتر، باید به همراه راهنمای دارای مجوز انجام گردد.

منبع: کجارو / edition.cnn.com

به "10 آتشفشان مناسب برای عکاسی از فوجی تا اتنا (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 آتشفشان مناسب برای عکاسی از فوجی تا اتنا (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید