با کمبود نیروی درمانی در هرمزگان روبرو ایم

به گزارش آرش بلاگ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: بیشترین مکان های آلوده هرمزگان به کرونا ادارات با 45 درصد، مراسمات عروسی و عزا بیش از 60 درصد و مسافرت های کوتاه به روستا ها هستند.

با کمبود نیروی درمانی در هرمزگان روبرو ایم

به گزارش ایسنا، حسین فرشیدی صبح امروز (26 مردادماه) در جمع آرش بلاگ، اضافه کرد: روزانه بیش از 3 هزار نفر بصورت بستری و سرپایی داروی رمدسیور برای کاهش عوارض کرونا دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه 480 هزار نفر در استان واکسن کرونا نوبت اول و بیش از 110 هزار نفر نوبت دوم را دریافت کرده اند، اضافه کرد: در حال حاضر با کمبود نیروی درمانی در هرمزگان روبرو ایم و از همه افرادی که بصورت جهادی یا قراردادی مایل به کمک باشند استقبال می کنیم.

فرشیدی با اشاره به اینکه 17 هفته متوالی فرایند کرونا در استان افزایشی است که هفته گذشته 50 درصد تست ها مثبت بوده است، شرح داد: بیشترین مکان های آلوده ادارات با 45 درصد، مرنامات عروسی و عزا بیش از 60 درصد و مسافرت های کوتاه به روستا ها هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به انجام 5 هزار تست روزانه، نام کرد: 6 آزمایشگاه تشخیص تست کرونا در استان وجود دارد، ولی به دلیل مراجعه زیاد 30 درصد جواب تست ها بعد از سه روز آماده می شود.

وی در پایان بیان نمود: هرمزگان جزء سه استان آخر از لحاظ رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

منبع: فرارو

به "با کمبود نیروی درمانی در هرمزگان روبرو ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کمبود نیروی درمانی در هرمزگان روبرو ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید