12 درصد مردم استان ایمن شده اند

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران/زنجان استاندار زنجان، آمار شهروندان ایمن شده در استان را 12 درصد گفت.

12 درصد مردم استان ایمن شده اند

فتح الله حقیقی عصر دیروز (7 تیر) در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس، اظهار کرد: این جلسه در راستای این است که همه بیمارستان های دولتی، خصوصی و تحت پوشش تامین اجتماعی با دانشگاه علوم پزشکی هماهنگ گردد. در هفته های گذشته بیش از 80 درصد مردم فاصله اجتماعی را رعایت می کردند که سبب شده بود با وجود قرارگیری استان های همسایه در شرایط قرمز، استان زنجان شرایط مناسبی داشته باشد.

این مسئول ادامه داد: با وجود اینکه همیشه بر رعایت پروتکل و حضور افراد با ماسک در جامعه تاکید می گردد ولی متاسفانه از دو هفته قبل دستورات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کمتر مورد توجه شهفرایندان نهاده شد و سبب شد که تعداد تست های سرپایی به دو برابر برسد و این فرایند ادامه داشت تا اینکه در حال حاضر تعداد تست های سرپایی انجام شده به پنج برابر رسیده است و افزایش تعداد افراد بستری نیز با توجه به افزایش تعداد آزمایش ها، امری طبیعی است.

وی اضافه کرد: در هفته های گذشته نتیجه 20 درصد آزمایش ها مثبت بود که حال بیشتر شده و تعداد افراد بستری نیز افزایش پیدا نموده است. در زمانی که 30 تا 40 نفر بستری بودند، 400 تخت اشغال بود و اگر به 100 بستری برسیم بیش از 1500 تخت اشغال می گردد.

حقیقی با اشاره به شرایط شهرستان های استان، توضیح داد: جدی دریافت نکات بهداشتی اهمیت دارد؛ به طوری در ابتدا شرایط طارم سفید بود که قرمز شد و دوباره به مرحله سفید رسیده که احتیاجمند همکاری از جانب مردم و مسئولان این شهرستان برای حفظ شرایط سفید است. خدابنده شهرستانی بود که در ابتدا شرایط سفیدی داشت ولی حالا شرایط این منطقه قرمز است ولی خرم دره شهرستانی است که از ابتدا شرایط قرمز داشت و این شرایط هنوز هم ادامه دارد و ابهر نیز در شرایط مشابهی است. در حال حاضر حفظ شرایط سفید شهرستان ها مهم است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه در حال بر اساس آزمایش های سرولوژی 12 درصد مردم زنجان ایمن شده اند، یادآور شد: ایمنی در کمترین حد خود است که احتیاج به مراقبت های بهداشت فردی و اجتماعی را بیش از پیش جلوه می دهد و احتیاج است فرمانداران همکاری بیشتری داشته باشند و در هر روستا دهیاران و اعضای شوراها، همیاران تبلیغ کرونا شوند. اگر شرایط به همین روال ادامه پیدا کند، محدودیت در شهرستان ها برقرار خواهد شد.

استاندار زنجان از همه بیمارستان ها خواست که در هماهنگی کامل با دانشگاه علوم پزشکی باشند و ادارات و دستگاه ها با مراکز بهداشت هماهنگ شده و خدمات لازم را در اختیارشان بگذارند تا شرایط موجود در کشور و به تبع آن بیماری موجود در استان، به سرانجام رسیده و استان کارنامه مناسبی برای ارائه داشته باشد. همکاری بیمه ها و بیمارستان خصوصی بهمن باید با دانشگاه علوم پزشکی شروع گردد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز باید برای تامین اعتبارات بخش بهداشت و درمان، برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به موارد مطرح شده در رابطه با معوقات پزشکان و پرستاران، مطرح کرد: اگر معوقات اضافه کار و کارانه پرستاران بیشتر از میانگین کشوری باشد، قطعا اقدام عاجل خواهد شد و در حال حاضر پزشکان و پرستارانی که چهار ماه را بی وقفه فعالیت داشتند باید به حقوق خود برسند.

این مسئول اعلام نمود: به خاطر منابع اقتصادی نباید امر بهداشت و درمان به تعویق بیافتد. بازگشایی تالارها باید با رعایت پروتکل ها و تایید مرکز بهداشت باشد. به خاطر برگزاری مراسم عزا و عروسی به اصطلاح زیرزمینی آمار تست ها افزایش یافته است و در این زمینه مردم هستند که باید مراعات حال خود و دیگران را بنمایند و در شرایطی که می توان گفت کارکنان بیمارستان ها با 200 درصد ظرفیت کار می نمایند، مردم با رعایت نکردن علاوه بر سلامت خود و دیگر افراد جامعه، سلامت جامعه بهداشت و درمان که در خط مقدم جبهه مبارزه با بیماری هستند را نیز به خطر می اندازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "12 درصد مردم استان ایمن شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 درصد مردم استان ایمن شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید