برای سلامتی قلب خود مراقب کلیه ها باشید

به گزارش آرش بلاگ، تهران (پانا) - کلیه ها نه تنها مواد زائد و مایعات اضافی را نیز از بین می برد، بلکه نقش کلیدی در سلامت قلب بازی می کند.

برای سلامتی قلب خود مراقب کلیه ها باشید

به گزارش خبرگزاری آنا، غذا و نوشیدنی هایی که افراد میل می کنند، می تواند بر توانایی کلیه های افراد برای ایمن و سالم نگه داشتن بدن افراد نیز تأثیر بگذارد. نوشیدن نوشابه بیش از حد می تواند آسیب جدی به کلیه وارد می کند. درحالی که، غذاهای سرشار از پتاسیم و پروتئین می تواند به محافظت از اندام های حیاتی کمک کند.

این مطالعه در اوایل ماه در مجله تغذیه بالینی منتشر شد و در این مطالعه افراد شرکت کننده مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب هستند. طی 6 ماه این افراد مورد بررسی قرار گرفتند. محققان برای انجام مطالعات خود افراد را به دو دسته تقسیم کردند. گروهی از افراد رژیم غذایی مدیترانه ای غنی از روغن زیتون استفاده کردند و به گروهی دیگر رژیم غذایی کم چرب و سرشار از کربوهیدرات های پیچیده اختصاص داده شد.

یافته های محققان نشان داد که مصرف طولانی مدت رژیم غذایی مدیترانه ای، رژیمی غنی از روغن زیتون در مقایسه با رژیم غذایی کم چرب، عملکرد کلیه را در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب کند می کند. در واقع، این مطالعه نشان داد که هر دو رژیم غذایی با بهبود عملکرد کلیه مرتبط است. اگرچه، تأثیر مثبت رژیم غذایی مدیترانه ای بر عملکرد کلیه به طور قابل توجهی آشکارتر است.

حفظ سلامت کلیه برای تمام افراد به ویژه افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب بسیار عامل کلیدی است، زیرا کلیه ها تنها مواد زائد و مایعات اضافی را نیز از بین نمی برد، بلکه نقش کلیدی در سلامت قلب بازی می کند. آسیب به کلیه می تواند منجر به فشار خون بالا شود؛ بنابراین اگر نگران قلب خود هستید، مراقب کلیه های خود باشید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برای سلامتی قلب خود مراقب کلیه ها باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سلامتی قلب خود مراقب کلیه ها باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید