تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان به محصولات دانش بنیان تسهیل شد

به گزارش آرش بلاگ، به گزرش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، استفاده از ظرفیت انسانی و بهره گیری درست از توانمندی آنها یکی از راهکارهای موثر در توسعه علمی و فناورانه کشور است که باید با الزامات و ساز و کارهای قانونی انجام گردد. قانون جهش فراوری دانش بنیان یکی از ابزارهایی است که می تواند کشور را در دست یابی به این هدف کمک کند.

تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان به محصولات دانش بنیان تسهیل شد

قانونی که نیروی انسانی و دانش را اساس و پایه دارایی های کشور در اکوسیستم فناوری و نوآوری می داند و بر توجه ویژه به این ثروت ملی تاکید دارد. در آیین نامه های اجرایی آن هم چنین تکالیفی برای دستگاه های مرتبط تعریف و تدوین شده است.

در یکی از مواد این آیین نامه آمده که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موظف است با همکاری بنیاد ملی نخبگان؛ سازوکارهای تسهیل تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان در طرح های بنیاد ملی نخبگان به محصولات و شرکت های دانش بنیان را فراهم و اجرایی کند.

قانون جهش دانش بنیان یک بسته متنوع و چندبعدی است که از حفظ و توسعه بازار و تامین اقتصادی تا مسایل حقوقی و استقرار شرکت های دانش بنیان را پوشش می دهد. به زودی باید منتظر دستاوردهای این قانون، از جمله تزریق منابع اقتصادی تازه از سوی شرکت های بزرگ و صنعتی کشور، بازار سرمایه و بانک ها به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان به محصولات دانش بنیان تسهیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل دستاوردهای پژوهشی نخبگان به محصولات دانش بنیان تسهیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید