ترفند های خانه داری؛ از کندن راحت برچسب ها تا تمیز کردن لکه ها

به گزارش آرش بلاگ، یکی از مواردی که همواره کدبانو های خانه به آن علاقه دارند، برق زدن تمام وسایل خانه بدون هیچ گونه جرم و لکه است. برای این کار معمولا از جرم گیرها، مایع سفید کننده و انواع پاک کننده های شیمیایی استفاده می گردد که در بازار موجودند و البته برخی از آن ها نتایج چندان رضایت بخشی هم ندارند.

ترفند های خانه داری؛ از کندن راحت برچسب ها تا تمیز کردن لکه ها

در این مطلب می خواهیم شما را با روش های ساده برای تمیز کردن خانه و لوازم آن آشنا کنیم که می توانید این کار ها را با روشی بسیار آسان و با موادی در دسترس در منزل انجام بدهید و از تمیزی و درخشانی خانه و لوازم آن نهایت لذت را ببرید؛ پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

1ـ کندن برچسب از روی لوازم خانگی

حتما برای شما هم پیش آمده است که تصمیم گرفته اید برچسب روی در یخچال، فلاکس، شیشه میز، لیوان چای و... را بکنید؛ اما در بیشتر مواقع این برچسب ها تکه تکه می شوند و جای چسب آن ها روی لوازم خانگی باقی می ماند. برای اینکه بتوانید به راحتی برچسب را از روی لوازم خانگی جدا کنید، سشوار را روشن کنید و روی درجه حرارت بالا بگذارید؛ سپس به مدت 2 تا 3 دقیقه سشوار را روی برچسب نگه دارید تا حرارت مستقیم ببیند. حالا سشوار را خاموش کنید و به آرامی برچسب را از یک گوشه از بدنه لوازم خانگی جدا کنید و به سمت پایین بکشید. خواهید دید که برچسب خیلی راحت جدا می گردد و هیچ اثری از آن روی بدنه لوازم خانگی باقی نخواهد ماند.

2ـ تمیز کردن صفحه اتو

حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی اتوی داغ را روی لباسی گذاشتید، کمی از پارچه لباس به اتو چسبید و رد آن روی صفحه اتو باقی ماند. برای اینکه صفحه اتو بعد از سوزاندن لباس کاملا تمیز گردد، کمی خمیر دندان را با دو قاشق غذاخوری سرکه سفید مخلوط کنید؛ سپس اتو را روشن کنید تا صفحه اتو ولرم گردد. حالا پریز اتو را از برق بیرون بکشید و مطمئن باشید اتو خاموش است؛ سپس یک دستمال تمیز را داخل مخلوط سرکه و خمیر دندان بزنید و روی صفحه ولرم اتو بکشید تا آثار سوختگی کاملا پاک و تمیز گردد.

3ـ پاک کردن لکه زعفران و زردچوبه از روی فرش

حتما می دانید که لکه برخی از مواد خوراکی مانند زردچوبه و زعفران وقتی روی فرش و موکت بریزد، خیلی سخت پاک می گردد. بسیاری از افراد برای پاک کردن این لکه ها از مواد شوینده شیمیایی و انواع پاک نماینده استفاده می نمایند که معمولا اثر مطلوبی ندارد. اگر می خواهید لکه زعفران و زردچوبه را به راحتی از روی فرش یا موکت پاک کنید، کافی است یک عدد قرص ماشین ظرفشویی را داخل یک کاسه آب ولرم حل کنید؛ سپس یک پارچه تمیز را داخل این محلول فرو کنید و روی قسمت لکه شده فرش بکشید. بعد از یک دقیقه خواهید دید که لکه به راحتی از روی فرش پاک شده است.

4ـ پاک کردن لکه های لباس با قرص آسپرین

اگر لباس های تان طوری لک شده است که با هر نوع ماده شوینده و سفید نماینده پاک نمی گردد و لکه از بین نمی رود، کافی است ابتدا لباس را داخل یک لگن کوچک بگذارید، سپس دو تا سه لیوان آب سرد روی آن بریزید، طوری که روی سطح لباس را بگیرد. حالا سه تا چهار عدد قرص آسپرین را همراه با دو قاشق غذاخوری پودر ماشین لباسشویی داخل لگن بریزید و کمی هم بزنید. در مرحله بعد لگن را گوشه ای بگذارید و اجازه بدهید به مدت 24 ساعت بماند؛ سپس لباس را بشویید و آبکشی کنید. خواهید دید که لکه های روی لباس کاملا پاک شده است.

5ـ جمع کردن مو از روی فرش و موکت

اگر شما هم ازجمله افرادی هستید که از تماشا تار مو های ریخته شده روی فرش و موکت اذیت می شوید و دنبال راه حلی آسان برای جمع کردن آن ها هستید، با ما همراه باشید. برای جمع کردن مو های اضافه از روی فرش و موکت کافی است چسب پنج سانتی را از قسمتی که چسب دارد دور چهار انگشت دستتان چند بار بپیچید. حالا انگشتان دستتان را که با چسب پنج سانتی پوشیده شده است، روی فرش یا موکت بکشید. به این شکل می بینید که همه مو های ریخته شده روی فرش به چسب روی دستتان چسبیده است و شما به راحتی و با روشی آسان مو های اضافه را از روی فرش و موکت جمع نموده اید.

منبع: فرادید

منبع: فرارو

به "ترفند های خانه داری؛ از کندن راحت برچسب ها تا تمیز کردن لکه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند های خانه داری؛ از کندن راحت برچسب ها تا تمیز کردن لکه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید