(تصاویر) در مراسم اسکار 2021 چه گذشت؟

به گزارش آرش بلاگ، مراسم اسکار امسال برخلاف همیشه با حضور تنها 170 نفر برگزار گشت و برندگان یکی از مهم ترین فستیوال های سینمایی جهان جوایز خود را دریافت کردند. تمامی شرکت کنندگان پیش از حضور تست کرونا داده بودند و تحت پروتکل های شدید بهداشتی اجازه ورود به این مراسم را پیدا کردند.

(تصاویر) در مراسم اسکار 2021 چه گذشت؟

به گزارش آرش بلاگ، نود و سومین جشنواره فیلم اسکار بامداد روز دوشنبه 26 آوریل برگزار شد و آنتونی هاپکینز با بازی درخشان و هنرمندانه خود در فیلم پدر توانست برای دومین بار جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خود اختصاص دهد.

هاپکینز در این فیلم نقش پیرمردی را بازی می کند که دچار فراموشی و اختلال هواس شده و دخترش برای نگهداری و مراقبت از او با مشکلاتی رو به رو شده است. پدر جایزه بهترین فیلنمامه اقتباسی را هم به خود اختصاص داد.

این بازیگر 83 ساله که برای دریافت جایزه خود در مراسم حضور نداشت، به مسن ترین هنرپیشه تاریخ تبدیل شد که جایزه اسکار را کسب کرده است.

در این جشنواره همچنین فیلم سرزمین خانه به دوش ها ساخته خانم کلویی ژائو پیروز شد جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد. داوران اسکار 2021 همچنین جایزه بهترین بازیگر زن را به فرانسیس مک دورمند برای بازی در همین فیلم سرزمین خانه به دوش ها (Nomadland) اعطا کردند.

سرزمین خانه به دوش ها البته پیروز شد اسکار بهترین کارگردانی را هم دریافت کند تا با کسب 3 اسکار، سهم پررنگی در جشنواره امسال داشته باشد.

خانم کلویی ژائو، نخستین زن رنگین پوست و نخستین زن چینی است که توانسته جایزه اسکار را به خود اختصاص دهد.

داوران جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را هم به فیلم دانمارکی یک دور دیگر اعطا کردند. این فیلم به داستان زندگی یک معلم می پردازد که دچار بحران میانسالی در زندگی و رابطه خود شده است. یک دور دیگر پیشتر هم مورد استقبال جشنواره های جهانی فیلم قرار گرفته بود. مس میکلسن، هنرپیشه مشهور دانمارکی در نقش مارتین، نقش اول این فیلم است.

جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد هم به دنیل کالویا برای فیلم یهودا و مسیح سیاه تعلق گرفت. هیئت داوران اسکار جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را هم به بازیگر کره ای، خانم یو جونگ یون برای فیلم میناری اعطا کردند. خانم یون، نخستین کره ای است که توانسته اسکار بازیگری را کسب کند.

زن جوان آینده دار هم توانست جایزه بهترین فیلنامه غیراقتباسی نود و سومین جشنواره اسکار را به نام خود ثبت کند.

انیمشین روح هم که در یک سال اخیر سر و صدای بسیاری به راه انداخته، توانست دو اسکار از مراسم دوشنبه سهم داشته باشد. داوران اسکار بهترین موسیقی و همچنین بهترین انیمیشین بلند را به سازندگان این فیلم اعطا کردند.

پیش از برگزاری جشنواره امسال، تبلیغات گسترده ای در خصوص حضور پررنگ زنان و رنگین پوستان در میان نامزد ها شده بود و به همین دلیل برخلاف سال های قبل سهم بیشتری به زنان، سیاهان و رنگین پوستان در اسکار نود و سوم تعلق گرفت.

همچنین این نخستین بار در تاریخ اسکار است که دو زن برنده جایزه دو اسکار کارگردانی می شوند.

مراسم اسکار نود و سوم به دلیل شیوع ویروس کرونا با یک ماه تاخیر و البته به شیوه ای متفاوت برگزار شد. برگزار کنندگان مراسم از مهمانان خواسته بودند به صورت حضوری در دو محل برگزاری این مراسم یعنی سالن تئاتر دالبی و همچنین سالن یونیون استیشن شهر لس آنجلس حضور یابند.

منبع: فرارو

به "(تصاویر) در مراسم اسکار 2021 چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) در مراسم اسکار 2021 چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید