جزئیات ملاقات 10 ابرشرکت چینی با رئیس جمهور ایران ، رئیسی: چین را شریک قابل اعتماد تجاری می دانیم

به گزارش آرش بلاگ، رئیس جمهور در جمع نمایندگان ده ها شرکت بزرگ مالی چین، مذاکرات اجرا شده در این سفر را بسیار مثبت ارزیابی کرد و از شرکت های مالی دو کشور خواست با استفاده ظرفیت مناسب ایجاد شده برای توسعه همکاری ها گام های بلندی بردارند.

جزئیات ملاقات 10 ابرشرکت چینی با رئیس جمهور ایران ، رئیسی: چین را شریک قابل اعتماد تجاری می دانیم

به گزارش آرش بلاگ، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های دومین روز سفر خود به چین، بعد از ظهر امروز چهارشنبه به وقت محلی، در جمع نمایندگان ده ها شرکت بزرگ مالی این کشور حاضر شد و پس از شنیدن نقطه نظرات نمایندگان 10 ابرشرکت چینی و تعدادی از شرکت های فعال ایرانی در این کشور گفت: با توافقات خوبی که در این سفر به دست آمده است، شرکت های مالی دو کشور می توانند برای توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف گام های بلندی بردارند.

رئیس جمهور برداشتن گام های بلند در تعاملات را، از جمله توافقات خود با رئیس جمهور چین دانست و اضافه کرد: در هر دو کشور ظرفیت های به کار گرفته نشده بسیاری وجود دارد که هر دو رئیس جمهور بر بهره گیری از این ظرفیت ها برای ارتقای بیش از پیش همکاری ها تاکید نمودیم.

رئیس جمهور در ادامه از توافق با رئیس جمهور چین درباره تشریک مساعی دو کشور برای مقابله با یکجانبه گرایی اطلاع داد و با اشاره به ظرفیت های مالی، اجتماعی و فرهنگی دو تمدن بزرگ ایران و چین گفت: ایران، چین را شریک قابل اعتماد تجاری برای خود می داند و معتقد است که می توان از ظرفیت همکاری های دو کشور در مسیر توسعه ایران بهره برد.

رئیسی با اشاره به ظرفیت های کم نظیر مالی و ژئواستراتژیک ایران و نقش بسیار مهمی که ایران در تجارت کالا با آسیای مرکزی، قفقاز و اروپا دارد، اضافه کرد: شرکت های چینی می توانند از این ظرفیت ها برای تبادل کالا و بعلاوه سرمایه گذاری استفاده نمایند.

رئیس جمهور با استقبال از فعالیت شرکت های چینی در زمینه سرمایه گذاری مالی و انتقال تکنولوژی توضیح داد: پیشرفت های چین در فناوری های نوین و توسعه و پیشرفت شرکت های دانش بنیان در ایران زمینه مناسبی برای همکاری ایجاد نموده که باید از آن استفاده کرد.

رئیسی بعلاوه بر ضرورت تسهیل فعالیت شرکت های دو کشور و برطرف موانع موجود در این زمینه تاکید نمود.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات ملاقات 10 ابرشرکت چینی با رئیس جمهور ایران ، رئیسی: چین را شریک قابل اعتماد تجاری می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ملاقات 10 ابرشرکت چینی با رئیس جمهور ایران ، رئیسی: چین را شریک قابل اعتماد تجاری می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید