خبرنگاران احداث جاده دسترسی معادن گیلانغرب منجر به افزایش فراوری می گردد

به گزارش آرش بلاگ، قصرشیرین- خبرنگاران- فرماندار گیلانغرب گفت: احداث جاده دسترسی به معادن این شهرستان منجر به تسهیل در فرآیند استخراج و افزایش فراوری در 2 بخش قیر طبیعی و گچ شده و تاثیر مثبتی در برنامه های زیست محیطی و منابع طبیعی باتوجه به پتانسیل بالای محدوده منتهی به معادن از حیث طبیعی را دارد.

خبرنگاران احداث جاده دسترسی معادن گیلانغرب منجر به افزایش فراوری می گردد

کوروش محمودیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار آرش بلاگ اضافه کرد: توسعه اشتغال پایدار به لحاظ وجود معادن غنی در این منطقه نیز یکی دیگر از اتفاقات خوب متعاقب اجرای این پروژه است.

وی گفت: در چند سال اخیر با وجود راکد شدن بعضی از معادن به دلایل مختلف و موانع سر راه استخراج میزان فراوری و صادرات قیر طبیعی در این شهرستان افزایش چشمگیری داشته است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: هم اکنون فراوریات معادن این شهرستان به 80 هزار تن در سال رسیده که به دلیل عدم وجود واحدهای فرآوری عظیم در منطقه و استان به نقاط مختلف کشور و همچنین خارج از کشور صادر شده است.

محمودیان با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در فاز نخست به طول 10 کیلومتر و با بیش از 300 میلیارد ریال در مدت 15 ماه پیش بینی شده است، اضافه کرد: امیدواریم با پشتیبانی لازم در راستای تحقق شعار سال پیش از موعد مقرر به بهره برداری رسیده و در این مدت فاز دوم نیز کلید بخورد.

او ادامه داد: از مجموع 30 معدن قیر طبیعی و گچ در شهرستان، در حال حاضر 22 واحد فعال است که زمینه اشتغال 600 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این معادن فراهم شده است.

وی گفت: 11 واحد فرآوری فراوری پودر بیتومین از قیر طبیعی این معادن در شهرستان ایجاد شده و 132 نفر نیز در این بخش مشغول به کار هستند.

90 درصد ذخایر قیر طبیعی استان و بیش از 70 درصد ذخایر قیر طبیعی کل کشور در شهرستان گیلانغرب وجود دارد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از 72هزار تن جمعیت دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران احداث جاده دسترسی معادن گیلانغرب منجر به افزایش فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احداث جاده دسترسی معادن گیلانغرب منجر به افزایش فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید