دبیر: سقوط کشتی نزدیک است

به گزارش آرش بلاگ، علیرضا دبیر در خصوص برنامه اتحادیه جهانی کشتی برای برگزاری مسابقات کشتی گفت: فدراسیون های تابع اتحادیه جهانی کشتی این آمادگی را داشته باشند که مسابقات کشتی در تیرماه برگزار شود.

دبیر: سقوط کشتی نزدیک است

او اضافه نمود: دیروز کمیته فنی اتحادیه جهانی جلسه ای را برگزار و صحبت هایی انجام شد، اما تقاضا کرد موضوعاتی که در این نشست مطرح شد به صورت محرمانه باقی بماند. فدراسیون کشتی ایران قبل از اینکه بخواهد از اتحادیه جهانی کشتی حرف شنوی داشته باشد از ستاد ملی کرونا و دولت پیروی می کند.

رییس فدراسیون کشتی گفت: روز دوشنبه با معاونت توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان جلسه ای را برگزار کردیم و در این جلسه تاکید شد تا 2 هفته آینده اجازه مسابقات به ورزش های پر برخورد همچون کشتی داده نشود.

دبیر شرح داد: تمرینات باشگاه های کشتی تعطیل است و ما منتظر هستیم که ستاد ملی کرونا چه تصمیمی را خواهد گرفت.

او درباره چرخه انتخاب تیم ملی مطرح کرد: چرخه انتخابی تیم ملی با تصویب در هیات رییسه و مجمع هیات استان های کشتی به صورت قانون درآمد و فکر نمی کنم مسئله ای داشته باشد. کشتی گیری که می خواهد دوبنده تیم ملی را بر تن کند باید در چرخه انتخابی تیم ملی که در اردو ها و مسابقات داخلی و خارجی برگزار می شود، شرکت کند.

رییس فدراسیون کشتی در ادامه تاکید کرد: هدف ما این است که تمام افرادی که تا به امروز دیده نشده اند، در معرض دید قرار گرفته و در تمام بخش ها توانایی های خودشان را نشان دهند.

او گفت: از خدا خواسته ام تا زمانی که در فدراسیون کشتی حضور دارم بتوانم قدمی مثبت برای این رشته ورزشی بردارم.

دبیر تاکید کرد: باید با واقعیت ها تصمیم بگیریم نه آرزوها؛ زمانی در یک وزن کشتی قهرمانان زیادی حضور و رقیبان بزرگی حضور داشتند و یک نفر برای پوشیدن دوبنده تیم ملی باید حریفان زیادی را از پیش رو بر می داشت.

قهرمان اسبق کشتی جهان در رابطه با افت کشتی گفت: اگر فکری به حال کشتی نکنیم به افت و سقوط نزدیک شده و همچون کشور هایی خواهیم شد که در تک وزن موفقیت کسب می کنند.

او اضافه نمود: همه تلاش می کنند، اما باید واقعیت ها را بر زبان بیاوریم، کشتی همچون نفت، خاویار، فرش ایرانی است و وارداتی نیست؛ همیشه به کشتی افتخار کرده ایم و گفته ایم کشتی ورزش اول ماست، اما نظر سنجی ها نشان می دهد به ورزش سوم و چهارم تبدیل شده است، اما در افتخارات همچنان اول است، اما با مشکلاتی که گفتم اگر کاری انجام ندهیم به معضلات بزرگی برخورد می کنیم.

دبیر در مصاحبه با رادیو ایران در رابطه با معرفی حمید سوریان به اتحادیه جهانی کشتی گفت: حمید سوریان به عنوان کننده رسمی ایران برای حضور در انتخابات اتحادیه جهانی کشتی معرفی گشت، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، انتخابات از شهریور به آذرماه موکول شد. خیلی ها گفتند چرا من به عنوان رییس فدراسیون کشتی در این انتخابات شرکت نکردم، اما باید بگویم سوریان ارجح تر است.

منبع: فرارو

به "دبیر: سقوط کشتی نزدیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: سقوط کشتی نزدیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید