رودسر و لنگرود نارنجی شدند، رد پای مسافران در خانواده بیماران کرونایی

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، از نارنجی شدن دو شهرستان زرد گیلان اطلاع داد و گفت: مسافرت های نوروزی زنگ خطری برای گیلان تا دو هفته آینده است.

رودسر و لنگرود نارنجی شدند، رد پای مسافران در خانواده بیماران کرونایی

دکتر آبتین حیدرزاده، از نارنجی شدن دو شهرستان زرد گیلان اطلاع داد و اظهار کرد: شهرستان های رودسر و لنگرود در شرق گیلان با فرایند افزایش بیماران کرونایی روبرو شدند و به سمت قرمز شدن پیش می فرایند.

وی افزایش مبتلایان به کرونا و تغییر رنگ شهرها را ناشی از عادی انگاری بیماری دانست و اضافه نمود: متاسفانه طی دو هفته گذشته شاهد کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی خانواده ها بودیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در تمام خانواده های دارای فرد مبتلا به کرونا رد پای حضور یک مسافر از سایر نقاط کشور دیده می گردد، توضیح داد: مسافرت های نوروزی زنگ خطری برای گیلان تا دو هفته آینده است لذا مردم همچنان دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت رعایت نموده و دید و بازدید نوروزی را در فضای باز داشته باشند.

حیدرزاده در گفت و گو با خبر شبکه باران، از مردم خواست روز طبیعت سال جاری نیز در خانه بمانند و یادآور شد: دورهمی ها شرایط بیماری را بدتر می نماید و ممکن است گیلان به سمت نارنجی و قرمز برود.

وی با بیان اینکه طی روز گذشته 100 بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم، گفت: در حال حاضر 370 بیمار کرونا در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال حدود 70 نفر وخیم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رودسر و لنگرود نارنجی شدند، رد پای مسافران در خانواده بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رودسر و لنگرود نارنجی شدند، رد پای مسافران در خانواده بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید