شروط تزریق دوز سوم واکسن کرونا چیست؟

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به شروط دریافت دوز سوم، اضافه نمود: در حال حاضر افراد بالای 60 سال می توانند اقدام به تزریق دوز سوم نمایند.

شروط تزریق دوز سوم واکسن کرونا چیست؟

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با آرش بلاگ، از شروع تزریق دوز سوم واکسن کرونا در استان گیلان اطلاع داد و اظهار کرد: همه پایگاه ها و مراکز واکسیناسیون استان برای تزریق دوز سوم آمادگی دارند.

وی با اشاره به شروط دریافت دوز سوم، اضافه کرد: در حال حاضر افراد بالای 60 سال می توانند اقدام به تزریق دوز سوم نمایند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، واکسن های سینوفارم، برکت و بهارات را از نوع ویروس غیر فعال دانست و توضیح داد: افرادی که چهار ماه از تزریق دوز دوم آنان با این واکسن ها گذشته می توانند اقدام به تزریق دوز سوم نمایند.

مهرابیان، با بیان اینکه دوز سوم واکسن های اسپوتتیک و آسترازنکا باید بعد از گذشت شش ماه از دوز دوم تزریق گردد، گفت: بیش از 300 مرکز واکسیناسیون آماده تزریق دوزهای اول، دوم و سوم هستند.

وی به مردم توصیه کرد برای تزریق دوز سوم حتما از همان نوع واکسن دوز دوم استفاده نمایند و متذکر شد: اگر فردی به علت مسافرت یا سایر دلایل قصد تغییر نوع واکسن خود را دارد می تواند درخواستش را به شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها و یا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارسال و نتیجه را دریافت کند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن 39 بیمار نو کرونایی طی روز گذشته اطلاع داد و اعلام کرد: در حال حاضر 296 بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های دولتی و خصوصی گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه تقریبا از یک ماه پیش هیچ شهرستانی در گیلان قرمز نیست، گفت: فقط شهرستان رودبار در شرایط نارنجی واقع شده است؛ بعلاوه شرایط کرونایی شهرستان های املش، سیاهکل، ماسال و شفت آبی و مابقی شهرستان ها زرد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروط تزریق دوز سوم واکسن کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط تزریق دوز سوم واکسن کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید