سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی مالی در زرندیه ، ابلاغ سند جهش فراوری استان از فردا

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران/مرکزی استاندار استان مرکزی از سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی مالی در شهرستان زرندیه تا انتها امسال اطلاع داد.

سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی مالی در زرندیه ، ابلاغ سند جهش فراوری استان از فردا

سیدعلی آقازاده امروز دوشنبه 26 خرداد در گفت و گو با آرش بلاگ به تشریح جزئیات جلسه مشترک ستاد اقتصادمقاومتی استان مرکزی و شهرستان زرندیه که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید اشاره نمود و اضافه کرد: در سال جهش فراوری در شهرستان زرندیه بیش از 1800 میلیارد تومان پروژه در هفت طرح عظیم مالی، صنعتی، فراوریی، کشاورزی، خدماتی و ... اجرایی خواهد شد. با اجرای این طرح ها بیش از هزار شغل مستقیم و ده ها فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد می گردد که در تاریخ چندین ساله اخیر فعالیت های مالی زرندیه بی نظیر است.

وی اضافه کرد: از 1800 میلیارد تومان سرمایه گذاری هدفگذاری شده امسال شهرستان زرندیه بالغ بر 800 میلیارد تومان به طور کامل تخصیص پیدا نموده و هزینه شده است و مابقی آن به انضمام 25 میلیارد تومان دلار دیگر تا سرانجام امسال تخصیص می یابد و پروژه های تعریف شده به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: در شهرستان زرندیه در سال های 97 و 98 افزون بر 21 واحد راکد و تعطیل شده صنعتی راه اندازی شده است که یکی از پیروزیت های عظیم استان مرکزی به شمار می رود و تحقق این مهم با کوشش مجموعه مدیریتی و بخش خصوصی اجرا شده است. این کارنامه صنعتی و فراوریی پیروز شهرستان زرندیه منشاء خدمات خوبی برای مردم و کشور است.

وی در ادامه به بازدیدی که از شرکت بوشهر تک فراوری کننده ورق گالوانیزه و فولاد واقع در شهرک صنعتی زاویه شهرستان زرندیه انجام شد اشاره نمود و اضافه کرد: این شرکت در حوزه فراوری ورق های فولادی با ضخامت های متنوع فعالیت دارد و به عنوان یکی از عظیمترین کارخانجات فراوری فولاد با روش فناوری نوین در کشور مطرح است که با استقرار تمامی ماشین آلات، فراوری هم اکنون با بیش از 50 درصد ظرفیت فعالیت دارد.

آقازاده، تامین برق و گاز شرکت بوشهر تک را از جمله مواردی اعلام کرد که در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان زرندیه مطرح و سازوکار لازم برای تامین این زیرساخت ها اتخاذ شد.

به گفته استاندار مرکزی تامین پنج هزار متر مکعب مصرف فعلی گاز این شرکت در مرحله اول و نیز تامین حدود هفت مگاوات برق تا مردادماه از جمله تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی است. همچنین تامین آب مورد احتیاج این شرکت با توجه به اینکه کمترین احتیاج آبی را به دلیل بهره گیری از فناوری جدید سیستم فراوری دارد، انجام خواهد شد.

وی با اشاره به طرح توسعه این شرکت گفت: قرار است فاز دوم این شرکت در زمینی به وسعت 60 هکتار راه اندازی گردد که سهم بسزایی در میزان فراوری و اشتغال استان مرکزی خواهد داشت.

آقازاده در ادامه به مصوبات این جلسه در حوزه کشاورزی نیز اشاره نمود و گفت: در این جلسه مصوب شد حدود چهار هزار تن به میزان محصولات باغی به وسیله کشت گلخانه ای با سرمایه گذاری بیش از 400 میلیارد تومان اضافه گردد. همچنین مجموعه شرکت میهن با ایجاد و احداث یک دامداری 20 هزار راسی مولد در فاز اول که عمدتا از نژاد اروپایی است سهم بسزایی در اقتصاد استان مرکزی خواهد داشت.

وی اعلام کرد: با راه اندازی فاز دوم این دامداری به میزان 40 هزار راس با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومان بالغ بر 22 هزار تن میزان فراوری سالانه شیر استان و نیز 500 تن گوشت قرمز افزایش خواهد یافت. در حال حاضر بیش از 50 درصد هدفگذاری برای فعالیت این مجموعه در فاز نخست با ورود 13 هزار راس دام محقق شده است که در کشور بی نظیر است.

استاندار مرکزی از شهرستان زرندیه به عنوان یکی از قطب های عظیم دامپروری، فراوری گوشت و شیر کشور یاد کرد و اضافه کرد: این میزان سرمایه گذاری در سال های اخیر در سطح استان مرکزی بی سابقه است و نقش مهمی در توسعه مالی این استان خواهد داشت و زرندیه را به قطب فراوری محصولات دامی و فولادی تبدیل می نماید.

آقازاده به اجرایی شدن سند جهش فراوری استان مرکزی از امروز اشاره نمود و اضافه کرد: سند جهش فراوری استان مرکزی که در حوزه مالی استان مرکزی تدوین شده است از فردا برای اجرایی شدن ابلاغ خواهد شد.

وی به اجرایی شدن بیش از 90 درصد مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان زرندیه اشاره نمود و اضافه کرد: ماهیت این جلسات پیگیری مسائل و موانع توسعه ای با حضور مدیران استانی و پرهیز از کار جزیره ای برای تحقق شتاب و جهش در حوزه فراوری است.

وی توضیح داد: منفعت مالی متاثر از سرمایه گذاری در حوزه فراوری برای ایجاد اشتغال و کسب و کار حلال باید مورد حمایت جدی قرار گیرد و با تامین زیرساخت های لازم جهش واقعی در فراوری محقق گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی مالی در زرندیه ، ابلاغ سند جهش فراوری استان از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی مالی در زرندیه ، ابلاغ سند جهش فراوری استان از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید