سفر مدیرکل آژانس ربطی به مکانیسم ماشه ندارد

به گزارش آرش بلاگ، نماینده دائم ایران در آژانس گفت که سفر گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ربطی به مکانیسم ماشه ندارد و خواست آمریکا هم نیست و توضیح داد: اجازه نخواهیم داد دیگران روابط آژانس و ایران را به ویژه در شرایط حساس فعلی مدیریت نمایند.

سفر مدیرکل آژانس ربطی به مکانیسم ماشه ندارد

به گزارش آرش بلاگ از فارس، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (یکشنبه) در صفحه اینستاگرامش درباره سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس به تهران نوشت: همانگونه که قبلا اعلام شد، رافائل گروسی مدیرکل آژانس، فردا به ایران سفر می نماید و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با مقامات کشورمان ملاقات و گفت وگو خواهد نمود.

وی اضافه کرد: اعتماد ایران به آژانس در ماه های اخیر صدمه دیده است. لازم است که سفر مدیرکل به ایران، موجب اعتمادسازی گردد.

غریب آبادی توضیح داد: این سفر ارتباطی با مکانیسم به اصطلاح ماشه ندارد و خواست آمریکا هم نیست و در چارچوب دعوت طرف ایرانی صورت می پذیرد.

نماینده دائم ایران در آژانس توضیح داد: اجازه نخواهیم داد دیگران روابط آژانس و ایران را به ویژه در شرایط حساس فعلی مدیریت نمایند. مهم است این اطمینان در تهران داده گردد که آژانس بر مبنای سه اصل بی طرفی، استقلال و حرفه ای گری حرکت خواهد نمود و در مسایٔل پادمانی نیز فراتر از اصول استاندارد و ارزیابی ها و داده های مستقل خود عمل نخواهد نمود. تنها در این صورت است که سوءتفاهمات می تواند برطرف شده و همکاری ها تداوم یابد.

منبع: جام جم آنلاین

به "سفر مدیرکل آژانس ربطی به مکانیسم ماشه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مدیرکل آژانس ربطی به مکانیسم ماشه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید