سند آمایش آموزش عالی مهارتی در کشور به زودی رونمایی می گردد

به گزارش آرش بلاگ، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: سند آمایش آموزش عالی مهارتی برای اولین بار در کشور تدوین شد و بزودی رونمایی خواهد شد.

سند آمایش آموزش عالی مهارتی در کشور به زودی رونمایی می گردد

به گزارش گروه دانشگاه آرش بلاگ به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید رییس دانشگاه علمی کاربردی گفت: برنامه راهبردی دوم این دانشگاه به تصویب هیات رئیسه رسیده است و از سال 1400 تا سال 1404 ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سند آمایش آموزش عالی مهارتی برای اولین بار در کشور تدوین شد و بزودی رونمایی خواهد شد، گفت: از سوی همه استان ها برنامه پنج ساله درباره سند ارائه شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهارداشت: در برنامه دوم دانشگاه جامع علمی کاربردی بحث ارتقای کیفیت، ارتقای سطح مدرسان، ساماندهی ستاد های استانی دانشگاه و چابک سازی فرایند های دانشگاه در اولویت قرار گرفته و بعلاوه بودجه های دانشگاه براساس برنامه راهبردی تدوین خواهد شد و مبنای این حرکت خواهد بود.

وی بعلاوه از آماده شدن اولین دانشنامه مهارتی کشور که تدوین آن از سه سال قبل آغاز شده بود خبرداد و اضافه کرد: رونمایی اولیه آن صورت گرفته و رونمایی اصلی آن به همراه سند آمایش طی 2 هفته آینده انجام خواهد شد. بعد از چند سال کوشش مقدمات اعزام اولین دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای کارورزی دوره های مهارتی به یکی از دانشگاه های آلمان صورت گرفته که البته این اقدام به علت کرونا با تعویق روبرو شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان نمود: از شنبه 15 آبان ماه سالجاری تمام کلاس های این دانشگاه به صورت 100درصد حضوری برگزار می گردد.

وی با اشاره به فعالیت حدود 600 مرکز آموزش علمی کاربردی با 220هزار دانشجو گفت: این دانشگاه در 5 هزار و 100 کدرشته محل از مهرماه سالجاری دانشجو پذیرفته است و 273 کدرشته محل که در سطح کشور متقاضی کمتری داشته ایم حذف شدند و سال جاری نیز 800 کد رشته محل نو داشتیم.

امید گفت: فضای مجازی گرچه یک سختی داشت و دانشجویان را از برنامه های عملی محروم کرد، اما یک مزیت داشت که زیرساخت های فناوری در کشور فراهم شد. کلاس های مجازی را به صورت محدود در حوزه درس های نظری و عمومی ادامه خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سند آمایش آموزش عالی مهارتی در کشور به زودی رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند آمایش آموزش عالی مهارتی در کشور به زودی رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید