سود سهام عدالت در آستانه پرداخت، دارندگان سهام عدالت هفته آینده منتظر باشند؟

به گزارش آرش بلاگ، سازمان بورس با انتشار توییتی از ارسال اطلاعات دارندگان سهام عدالت به بانک خبر داده است.

سود سهام عدالت در آستانه پرداخت، دارندگان سهام عدالت هفته آینده منتظر باشند؟

سازمان بورس در اطلاعیه ای که در توییتر منتشر کرد، دو خبر مهم را اعلام نموده است. اول اینکه 96 درصد از سود سهام عدالت شرکت های سرمایه پذیر وصول شده است. خبر دوم اینکه با وصول سود این شرکت ها، اطلاعات دارندگان سهام عدالت از فردا 19 اسفند ماه به بانک ها داده می گردد تا سود سهام عدالت مشمولان واریز گردد.

پیش از این اعلام شد هفت شرکت، سال 99 خود را واریز ننموده اند به همین علت سود سهام عدالت احتمالا به صورت تدریجی واریز می گردد.

اگر این ادعای سازمان بورس درست باشد، بباید انتظار داشت که فردا 19 اسفند ماه اطلاعات حساب دارندگان سهام عدالت به بانک ارسال گردد و واریز سود سهام عدالت سال 99 از شنبه 21 اسفند ماه شروع گردد. یعنی طبق همان وعده ای که وزیر اقتصاد داده بود.

اما آیا می توان امیدوار بود که سود سهام عدالت از 21 اسفند ماه واریز گردد؟

قبل از این وزیر اقتصاد دستور داده بود که واریز سود سهام عدالت باید از 21 اسفند ماه شروع گردد و ظرف چند روز به انتها برسد. اما آن موقع مشکل اصلی این بود که هفت شرکت سود سهام خود را به شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز ننموده بودند.

برای همینف قرار بود سود سهام عدالت در چند مرحله واریز گردد. مانند واریز سود سهام عدالت سال 98 که در چند مرحله واریز شد و بخشی از آن به صورت نقدی بود و بخش دیگری در قالب واگذاری سهام.

اما آخرین گزارش ها نشان می دهد هنور چندین شرکت سود سهام عدالت خود را به شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز ننموده اند و واریز سود سهام با موانعی همراه است.

بر این اساس باید منتظر ماند و دید آیا اطلاعات حساب سهامداران سهام عدالت فردا به بانک ارسال می گردد یا نه. اگر اطلاعات حساب سهامداران فردا به بانک برود می توان امیدوار بود که از 21 اسفند ماه واریز سود سهام عدالت شروع می گردد.

منبع: تجارت نیوز

به "سود سهام عدالت در آستانه پرداخت، دارندگان سهام عدالت هفته آینده منتظر باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سهام عدالت در آستانه پرداخت، دارندگان سهام عدالت هفته آینده منتظر باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید