شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران به روزرسانی شد، زمان تست کرونا برای سفر به ایران کم شد

به گزارش آرش بلاگ، به دنبال تصمیم وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، همراه داشتن تست منفی PCR با اعتبار 72 ساعت پیش از پرواز برای تمام مسافران ورودی و خروجی با مبدأ و مقصد ایران الزامی شد.

شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران به روزرسانی شد، زمان تست کرونا برای سفر به ایران کم شد

در اطلاعیه بعضی شرکت های هواپیمایی ایرانی نیز تاکید شده است: برای تمام مسافران (اتباع ایران و خارجی) که متقاضی ورود به ایران هستند، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید-19 به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیرانگلیسی، مُهمور به مُهر شرایط سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدأ الزامی است. در صورت رعایت نکردن این مصوبه، از ورود اتباع خارجی به کشور ایران جلوگیری خواهد شد.

اتباع ایرانی که تست PCR همراه نداشته باشد، در فرودگاه های ورودی ایران آزمایش کرونا از آن ها گرفته می گردد و تا زمان اعلام نتیجه آزمایش در محل قرنطینه مشخص شده باید اقامت داشته باشند. چنانچه جواب تست مثبت باشد لازم است به مدت 14 روز در محل مشخص شده در قرنطینه بمانند. تمام هزینه های اقامت و آزمایش نیز به عهده مسافران خواهد بود.

در صورتی که سفر به خارج از ایران هفت روز از تاریخ انجام تست کرونا طول بکشد، برای برگشت به کشور به انجام دوباره تست PCR احتیاج نیست.

برای تمام مسافران ورودی به کشور تکمیل فرم خوداظهاری و تعهدنامه مسافر الزامی است. این فرم را از نشانی https://b2n.ir/473281 می توان دریافت کرد.

بنابر اعلام بعضی از شرکت های هواپیمایی ایرانی، ورود مسافر از مبدا کشورهای انگلیس، ژاپن، بوتسوانا، زیمباوه، نامیبیا، سیشل، آنگولا، موزامبیک، لسوتو، مالاوی، زامبیا، اسواتینی و موریسو و همچنین ورود مسافرانی که به مدت دو هفته قبل از ورود به مرز ورودی ایران، در این کشورها اقامت داشته اند، ممنوع است.

وزارت بهداشت نیز پیش تر اعلام نموده بود مسافرانی که مبدأ سفرشان یکی از کشورهای اروپایی (با توجه به شناسایی ویروس جهش یافته کرونا) بوده و یا در کشورهای اروپایی اقامت داشته باشند، ملزم به ارائه گواهی سلامت، مبنی بر نتیجه تست PCR منفی مهمور کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدأ، انجام تست دوباره کرونا در فرودگاه های ورودی ایران و قرنطینه 14 روزه در صورت لزوم، هستند.

این مقررات به منظور پیشگیری از تشدید بیشتر ویروس کرونا در کشور به اجرا گذاشته است، با این وجود در روزهای گذشته رییس سازمان هواپیمایی تایید کرد که بعضی از مسافران با گواهی نامه جعلی تست کرونا سعی داشتند به ایران وارد شوند. سازمان هواپیمایی و وزارت بهداشت برای جلوگیری از بروز دوباره این مساله، قرار شد فهرستی از آزمایشگاه های مورد تایید و مجاز را با همکاری وزارت امور خارجه شناسایی و معرفی نمایند تا مسافران ورودی به ایران فقط به وسیله این آزمایشگاه ها برای دریافت تست PCR اقدام نمایند.

منبع: گردشبان

به "شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران به روزرسانی شد، زمان تست کرونا برای سفر به ایران کم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران به روزرسانی شد، زمان تست کرونا برای سفر به ایران کم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید