ضبط صدای یک کاوشگر توسط یک فضاپیما برای نخستین بار، صدای بالگرد نبوغ را در پرواز روی مریخ بشنوید

به گزارش آرش بلاگ، سازمان فضایی آمریکا برای نخستین بار صدای پرواز بالگرد نبوغ را که میکروفن روی مریخ نورد استقامت ضبط نموده، در فیلمی از پرواز آن منتشر نموده است.

ضبط صدای یک کاوشگر توسط یک فضاپیما برای نخستین بار، صدای بالگرد نبوغ را در پرواز روی مریخ بشنوید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیرفت آرش بلاگ به نقل از اسپیس، سازمان فضایی آمریکا برای نخستین بار صدای پرواز بالگرد نبوغ را که میکروفن روی مریخ نورد استقامت ضبط نموده، در فیلمی از پرواز آن منتشر نموده است.

این نخستین بار است که یک فضاپیما در سیاره ای دیگر صدای کاوشگر دیگری را ضبط می نماید؛ مریخ نورد استقامت صوتی از نبوغ را در چهارمین پرواز خود در مریخ در 30 آوریل (یک هفته پیش) ضبط کرد.

ضبط صدای بالگرد بوسیله میکروفن روی ابزار سوپرکم (SuperCam) استقامت صورت گرفته است؛ مریخ نورد استقامت هنگام ضبط صدای نبوغ 262 فوت (79 متر) از آن فاصله داشته و ناسا گفته است، شنیدن صدا از بالگرد نبوغ به دلیل جو نازک مریخ تعجب آور است.

پروازهای نبوغ به دلیل شرایط بسیار متفاوت با زمین چالش برانگیز است؛ صدای ضبط شده در فیلم استقامت مربوط به چرخش های بالگرد نبوغ با سرعت 2537 دور در دقیقه است.

David Mimoun، استاد علوم سیاره ای در موسسه Supérieur de lAéronautique et de lEspace (ISAE-SUPAERO) در تولوز، فرانسه و اولین موسسه اختصاصی مهندسی هوافضا در دنیا می گوید: این ضبط یک معدن طلا برای درک ما از جو مریخ خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ضبط صدای یک کاوشگر توسط یک فضاپیما برای نخستین بار، صدای بالگرد نبوغ را در پرواز روی مریخ بشنوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضبط صدای یک کاوشگر توسط یک فضاپیما برای نخستین بار، صدای بالگرد نبوغ را در پرواز روی مریخ بشنوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید