علل گرانی ها به روایت نوبخت

به گزارش آرش بلاگ، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید نمود که علی رغم کوشش های دشمن، هزینه طرح های عمرانی را تامین نموده و هر هفته آنها را افتتاح می کنیم.

علل گرانی ها به روایت نوبخت

به گزارش گروه مالی آرش بلاگ، نوبخت به تحلیل و واکاوی لایحه بودجه سال آینده کشورپرداخت و همچنین درباره شفافیت حقوق و مزایای مدیران، میزان کسری بودجه 1400، حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا و پایه های مالیاتی جدید توضیحاتی داد.

وی با تاکید براینکه دشمن می خواهد کشور را زمین گیر کند اضافه کرد: اما در این شرایط همچنان چرخ توسعه و عمران کشور می چرخد و در هشت ماهه گذشته 52 هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه های عمرانی هزینه شده است.

او ادامه داد: تمام کوشش دشمنان این است که مانع جابجایی منابع شده و کشور را زمین گیر نمایند اما هر هفته طرح های عمرانی در حال افتتاح است و تا پول آنها در سازمان برنامه تأمین نگردد که این طرح ها افتتاح نمی شوند و علی برکت الله هر هفته تکرار نمی گردد.

نوبخت گفت: 5 استان در همین مدت به شبکه ریلی وصل شدند. آزادراه تهران شمال که 25 سال طول کشید، را پیش بردیم و بزرگترین تونل کشور را افتتاح کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش قیمت کالاها اشاره نمود و اضافه کرد: افزایش قیمت کالاها دلایل مختلفی دارد. گاهی قدرت خرید مردم بالا می رود و چون تقاضای خرید زیاد است، قیمت ها هم بالا می رود یعنی به دلیل ازدیاد تقاضا، قیمت ها بالا می رود.

او ادامه داد: اما گاهی هزینه های فراوری آنقدر بالا می رود که قیمت کالاها زیاد می گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: این فشار هزینه یا اصطلاحاً cost push است، پس اینگونه نیست که آنقدر پول در جیب مردم است که بروند به بازار و قیمت ها بالا بکشد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه قدرت خرید مردم و مصرفشان تقلیل یافته است، گفت: البته در تابستان گذشته این رقم طبق گزارش مرکز آمار از منفی 9.6 به 6 کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "علل گرانی ها به روایت نوبخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علل گرانی ها به روایت نوبخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید