قانون جدید پیش گشایش به سود بازار است

به گزارش آرش بلاگ، مصوبه جدید درباره پیش گشایش صد درصد به نفع بازار خواهد بود.

قانون جدید پیش گشایش به سود بازار است

به گزارش آرش بلاگ به نقل از بورس نیوز ، مهدی افضلیان کارشناس بازار بورس درباره مصوبه جدید پیش گشایش اظهار کرد: زمان زیادی برای پیش گشایش اختصاص داده شده بود که در حال حاضر به 15 دقیقه کاهش یافته و در 5 دقیقه آخر حذف سفارش را ممنوع کردند که حرکت مناسبی است.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: زمانی که درباره پیش گشایش صحبت می گردد یعنی سرمایه گذاران قرار است یک هیجانات به سهامی وارد نمایند اگر قرار باشد هیجان منفی باشد با قرار دادن صف فروش مصنوعی و اگر قرار باشد هیجان مثبت باشد با صف خرید مصنوعی این هیجانات را اعمال می نمایند.

وی گفت: مصوبه جدید دست بسیاری از سرمایه گذاران را باز می نماید تا رفتار صحیح تر بازیگران را بر روی یک سهم تشخیص دهند.

افضلیان بیان نمود: با این مصوبه هیجان کاذب و اوردرهای ترس از بازار حذف خواهد شد و این به نفع سرمایه گذاران خواهد بود و دستکاری هایی که طی چند وقت اخیر در بازار مشاهده شده به میزان زیادی کاهش می دهد و صد درصد به نفع بازار خواهد بود.

وی توضیح داد: حذف پیش گشایش مفهوم ندارد، ذات بازار سرمایه کشور به گونه ای است که با یک عرضه و تقاضایی قیمت باید هماهنگ گردد و این عرضه و تقاضا در یک بازه زمانی باید وارد سیستم گردد که این اتفاق صورت بگیرد، می توان زمان پیش گشایش را کوتاه کرد، اما اینکه بخواهیم کلا حذف گردد شاید در بازار جذابیت لازم را نداشته باشد.

وی درباره لیدری بعضی سهام در بازار نیز گفت: به آرامی لیدر محور بودن بازار در حال از بین رفتن است و شاهد هستیم رفتار صنایع در حال عوض شدن است و گردش نقدینگی که در صنایع شاهد هستیم با یک هدف تعیین است خیلی به لیدرها کاری ندارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "قانون جدید پیش گشایش به سود بازار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون جدید پیش گشایش به سود بازار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید