قاچاق نان در کردستان!

به گزارش آرش بلاگ، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز گفت: در راستای اجرای مصوبات استانی مبنی بر ممنوعیت خروج نان از کردستان، خودرو حامل یک هزار قُرص نان که قصد انتقال از شهرستان بانه به شهرهای همجوار را داشت در سقز متوقف شد.

قاچاق نان در کردستان!

بهنام میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: به دلیل اینکه چند روزی است در شهرهای همجوار استان کردستان کمبود نان وجود دارد، تعدادی از سواستفاده نمایندگان این عرصه اقدام به فروش غیر مجاز نان و آرد می نمایند.

وی با بیان اینکه این نان های بسته بندی شده از خودرویی با شماره پلاک استان های همجوار کشف و ضبط شد، افزود: این خودرو نان ها را از نانوایی های بانه، خرید و جمع آوری نموده و قصد داشت در شهر همسایه (بوکان) به فروش برساند که بدلیل شرایط پیش آمده و اعلام ممنوعیت خروج نان و آرد، محموله در این شهرستان توقیف و نان در مناطق پرجمعیت سقز، توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه آرامش نسبی در بحث تامین نان در شهر برقرار شده است، اضافه نمود: از دو شب قبل تعداد 20 نانوایی ملزم به پخت نان در شب شدند و هم اکنون این تعداد به 25 نانوایی افزایش یافته است تا شهروندان به راحتی این ماده غذایی پر مصرف را تهیه نمایند.

با عرضه خارج از شبکه آرد به شدت برخورد می گردد

میرزایی به برگزاری 2 جلسه استانی و شهرستانی پیرامون واکاوی مسائل نان در سقز اشاره نمود و گفت: بر اساس آخرین تصمیات استانی، کارگروه آرد و نان، اعلام نموده است که به هیچ عنوان قیمت نان و آرد افزایش نخواهد یافت.

وی تصمیمات این کارگروه را اینگونه خاطرنشان کرد: سهمیه آرد شهرستان ها بویژه سقز، کاهش نداشته و از آن کاسته نمی گردد و میزان مصرف واقعی نانوایی ها و میزان سهمیه آنها باید مجددا پایش گردد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز به دیگر تصمیمات این کارگروه اشاره نمود و گفت: با نانوایی های متخلف و کسانی که خودسرانه اقدام به تعطیلی واحد خود می نمایند به شدت برخورد گردد، نظارت بر کیفیت و کمیت نان تشدید می گردد، با عرضه خارج از شبکه آرد به شدت برخورد می گردد و خروج آرد و نان از کردستان به استان های همجوار تحت هر شرایطی ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه کمبود آرد به هیچ عنوان در سقز صحت ندارد، یادآور شد: آرد تخصیصی استان کردستان به تفکیک شهرستان و نوع یارانه ای و نیمه یارانه ای بیشتر از متوسط سرانه کشوری و 9.8 درصد برای هر نفر در ماه است و کمبود آرد اصلا وجود ندارد.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار گرفته است.

منبع: فرارو

به "قاچاق نان در کردستان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاق نان در کردستان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید