لرستان جزو استان های برتر کشور در زمینه برطرف تداخل اراضی شد

به گزارش آرش بلاگ، رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: بر اساس محاسبات وارزیابی ها، این استان سال جاری جزو سه استان برتر کشور درحوزه برطرف تداخل اراضی معرفی شده است.

لرستان جزو استان های برتر کشور در زمینه برطرف تداخل اراضی شد

سید عماد شاهرخی گفت: به منظور جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و صیانت از باغ ها، براساس ضرورت تشخیص تغییر کاربری اراضی کشاورزی به وسیله کمیسیون، درخواست هایی با موضوعات مختلف طرح های کشاورزی و غیر کشاورزی مورد آنالیز قرار می گیرد.

وی ادامه داد: وظیفه همگان صیانت از اراضی کشاورزی است چراکه اراضی منابع طبیعی و سرمایه ملی متعلق به نسل های آینده است و باید در امر واگذاری دقت و حساسیت لازم را لحاظ نمود تا بر خلاف قانون عمل نگردد.

وی گفت: واگذاری اراضی ملی در جهت اجرای طرح های اشتغالزا و فراوریی در استان از اولویت های کاری مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بعلاوه تاکید نمود: سرمایه گذاری جهت فراوری و توسعه زیرساخت ها مراحلی دارد که اولین مولفه آن وجود افرادی است که دارای اهلیت و خلاقیت باشند بنابراین هیچ مدیر یامسوولی حق ندارد بدون شناخت از توانایی افراد، مجوز فعالیت را صادر و یا جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی کند.

شاهرخی به اهمیت و لزوم توسعه کشت گلخانه ای دراستان اشاره نمود وگفت: لرستان به علت اقلیم و شرایط خاص جغرافیایی دارای تنوع گیاهی متنوعی است، اما به جای توسعه و فرآوری این سرمایه بزرگ، اقدام به خام فروشی می گردد که سازمان جهاد کشاورزی در این حوزه برنامه های هدفمند و نظامندی درقالب کشت گلخانه ای ارائه داده است.

منبع: ایرنا

آرش بلاگ لرستان خرم آباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لرستان جزو استان های برتر کشور در زمینه برطرف تداخل اراضی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لرستان جزو استان های برتر کشور در زمینه برطرف تداخل اراضی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید