محافظت از پا در روز های گرم تابستان ، کفش های خود را به کفی های آنتی باکتریال مجهز کنید

به گزارش آرش بلاگ، یکی از شرکت های تولیدکننده کفی کفش، با استفاده از نانوذرات نقره اقدام به تولید و عرضه کفی های کفش آنتی باکتریال کرده که برای جلوگیری از رشد قارچ و عوامل بیماری زا بسیار موثر است.

محافظت از پا در روز های گرم تابستان ، کفش های خود را به کفی های آنتی باکتریال مجهز کنید

به گزارش گروه فناوری آرش بلاگ، پزشکان از پا به عنوان قلب دوم یاد می کنند و در این میان کفی کفش در تماس مستقیم با پای انسان واقع شده است؛ بنابراین کفی کفش نقش مهمی در حفظ سلامت پا دارد. در طراحی کفی کفش عوامل مختلفی همچون اندازه، حالت انحنای کف پا، قابلیت جذب ضربه، قابلیت کنترل رطوبت و مقابله با بو و باکتری در نظر گرفته می شود. تعرق پا علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع و آزاردهنده، موجب رشد باکتری ها و قارچ ها در میان انگشتان و بیماری های عفونی می شود. امروزه با توجه به اهمیت سلامت پاها، روش های مختلفی همچون استفاده از نانو ذرات در ساخت کفی کفش، مورد توجه قرار گرفته است.

این گونه کفی ها واکنش آلرژیک ایجاد نکرده و ضرری برای بدن انسان ندارند. نانوذرات در اثر واکنش با غشای خارجی باکتری، موجب تغییرات ساختاری داخل باکتری و در نهایت نابودی آن می شود.

از این رو شرکت پاموک تابان با تولید و عرضه کفی های کفش حاوی نانوذرات تلاش دارد تا به حفظ سلامت پا مصرف کنندگان کمک کند. کفی طبی چرم پاموک تابان یک کفی طبی چرم است که قرار دادن آن در کفش موجب می شود تا بوی نامطبوع پا به حداقل رسیده و سطح زیر پا بسیار نرم باشد که این امر باعث جلوگیری از خستگی پا و آسیب به کف پا، زانو و کمر می شود.

این کفی های نانویی از ویژگی هایی نظیر ضدحساسیت، سهولت کاربرد، ممانعت از ایجاد و رشد باکتری در جوراب و کفش، جلوگیری از تعرق پا و بوی بد و خواص انتی باکتریال برخوردار هستند. در این کفی ها از نانوذرات نقره استفاده شده است که توانایی از بین بردن بیش از 650 نوع باکتری مختلف را دارا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محافظت از پا در روز های گرم تابستان ، کفش های خود را به کفی های آنتی باکتریال مجهز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محافظت از پا در روز های گرم تابستان ، کفش های خود را به کفی های آنتی باکتریال مجهز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید