معاون وزیر ارتباطات: کاهش کیفیت اینترنت نداشتیم اما سطح توقع مردم بالا رفته است

به گزارش آرش بلاگ، از صبح امروز، یک اظهارنظر از معاون وزیر ارتباطات درباره اینترنت، فضای مجازی را به هم ریخته است. اظهارنظری که با واکنش های متفاوتی از سوی رسانه ها و کاربران روبرو و با تعبیرها و تفسیرهای مختلفی نیز همراه شده است.

معاون وزیر ارتباطات: کاهش کیفیت اینترنت نداشتیم اما سطح توقع مردم بالا رفته است

رضا باقری اصل، معاون امور مجلس وزارت ارتباطات، در نشست چالش های تجارت الکترونیک و سامانه های دولتی که در مرکز پژوهش ایرنا برگزار گردید جمله ای مشابه کیفیت اینترنت کاهش نیافته بلکه سطح توقع مردم از سرویس ها و تعداد کاربران پلتفرم ها افزایش یافته است به زبان آورده که با واکنش منفی کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

باقری اصل در این نشست گفته است آمارها نشان می دهد نسبت به گذشته کاهش پیدا ننموده است اما سطح توقع مردم از سرویس ها و تعداد کاربرانی که از این سرویس ها استفاده می نمایند؛ افزایش یافته است.

البته، معاون وزیر در ادامه اشاره می نمایند که این سطح توقع مردم به حق است و آن ها می خواهند از این پلتفرم ها به عنوان ابزار کسب عایدی استفاده نمایند و باید این پلتفرم ها رشد نمایند و به افزایش امکانات و سرعت شان یاری گردد: اگر بتوانیم زیرساخت های ارتباطی به ویژه ثابت را ارتقا دهیم، نسل بعدی از پلتفرم ها شکل خواهد گرفت.

او اشاره می نماید که به ضعف ها و ایرادات کیفیت و سرعت اینترنت ایران مطلع هستند و مثلا در بعضی منطقه ها، هنوز از سیم مسی استفاده می گردد یا دکل های موبایل BTS به فناوری LTE مجهز نشدند. به علاوه، تحریم ها نیز فشار و عاملی برای افزایش این مسائل هستند.

بیشتر بخوانید:

معاون وزیر ارتباطات گفته است به همه این ایرادات اشراف دارند ولی با همه ظرفیت سازی ها، توقع مردم، نمایندگان مجلس و شتاب تحولات دیجیتالی، از چیزی که ما می توانیم اراده کنیم؛ پیشی می گیرد.

باقری اصل به اهمیت در بحث اقتصاد دیجیتال اشاره کردند و گفتند: برای اینکه بتوانیم زیرساخت تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال را ایجاد کنیم باید دسترسی های فراگیر و سرعت بالای اینترنت را در اختیار داشته باشیم. سرعت و پهنای باند کنونی به هیچ عنوان برای ایجاد تحول در اقتصاد دیجیتال کفایت نمی نماید. ما در حوزه زیرساخت های اقتصاد دیجیتال دست کم باید پهنای باند 100 مگابیت بر ثانیه را فراهم کنیم.

معاون وزیر ارتباطات به این نکته هم اشاره کردند که براساس حکم شورای عالی فضای مجازی، باید 20 میلیون به مردم داده گردد که قرارداد 8.5 میلیون پورت بسته شده و طی چند ماه آینده، تفاهم نامه همه 20 میلیون پورت فیبر نوری منعقد خواهد شد.

او اعتقاد دارد اگر پروژه 20 میلیون پورت فیبر نوری محقق گردد؛ دسترسی به پهنای باند 100 مگابیت بر ثانیه فراهم خواهد شد.

بسیاری از کاربران فضای مجازی گفتند در وضعیتی که سرعت اینترنت روز به روز کاهش پیدا نموده و کیفیت آن بدتر می گردد؛ چرا معاون وزیر گفتند سطح توقع مردم از اینترنت افزایش پیدا نموده است نه کاهش کیفیت آن.

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا احتیاج به هدایت و یاری دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه چی به آی دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.منبع: شبکه چی

به "معاون وزیر ارتباطات: کاهش کیفیت اینترنت نداشتیم اما سطح توقع مردم بالا رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر ارتباطات: کاهش کیفیت اینترنت نداشتیم اما سطح توقع مردم بالا رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید