معرفی چند خوراکی برای کاهش کلسترول

به گزارش آرش بلاگ، کلسترول در خون باعث تشکیل پلاک هایی می گردد که رگ ها را تنگ کرده و فرد را مستعد بیماری های قلبی می سازد. با وجود این، کلسترول ماده ای ساده محسوب نمی گردد. برخی ترکیبات کلسترول برای رگ ها خطرناکند و برخی مفید.

معرفی چند خوراکی برای کاهش کلسترول

برترین خوراکی های مفید در کاهش کلسترول خون

سیر
سیر خام از برترین خوراکی هایی ست که می تواند به کاهش کلسترول بد خون منجر گردد.

با استفاده از این ماده خوراکی، کلسترول ها از دیواره سرخرگ ها جدا شده و از تشکیل جداره های سخت کلسترولی پیشگیری به عمل می آید.

شما می توانید سیر را هر روز صبح قبل از صرف صبحانه، به صورت خام میل نموده و یا از آن در وعده های غذایی خود بهره مند شوید.

بادام و گردو از خوراکی های مفید در کاهش کلسترول خون
پروتئین ها و چربی های غیراشباع در گردو و بادام، برترین قاتل کلسترول های بد خون هستند.

این چربی های غیراشباع در خون بالا رفته و اندازه کلسترول های بد را کاهش می دهند.

شما چنین خواص مشابهی را از پسته، دانه کتان و چیا هم دریافت خواهید کرد. به همین علت توصیه می گردد که هر روز چند دانه بادام و گردو میل نموده و از خواص بی نظیر آن ها بهره مند شوید.

سیب
سیب از آن دسته میوه هایی ست که می تواند بسیاری از بیماری ها را دور نموده و بدن را در شرایط سلامتی بهبودیافته ای قرار دهد.

اگر ضرب المثل معروف انگلیسی که می گوید An Apple a day, Keeps the doctor away را با معنی این که مصرف یک سیب در روز، شما را از مراجعه به پزشک بی احتیاج می نماید؛ ملکه فکر خود سازید؛ هرگز از این میوه غافل نخواهید شد.

سیب غنی از پلی فنول بوده و به طور مستقیم با کلسترول های بد خون، مبارزه می نماید. همین طور پلی فنول ها از اکسیداسیون LDL جلوگیری به عمل آورده و از تجمع کلسترول ها در دیواره عروق و رگ ها، ممانعت می نمایند.

گریپ فروت از خوراکی های مفید در کاهش کلسترول خون
گریپ فروت هم از شاه میوه هایی ست که آثار بسیار مفیدی دارد. مصرف روزانه یک عدد گریپ فروت، به ویژه در وعده صبحانه، موجب کاهش سطح کلسترول در خون شده و به ویژه پکتین آن از ایجاد پلاک های کلسترولی جلوگیری به عمل می آورد.
اسفناج
اسفناج از آن دسته گیاهانی ست که با داشتن سطح بالایی از لوتئین، با رادیکال های آزاد و کلسترول های بد مبارزه نموده و بر ضد آن ها به شمار می رود.

همین طور اسفناج در مقابل بیماری های قلبی و سختی عروق هم ایستادگی ایجاد نموده و سلامت قلب به همراه خواهد داشت.

اسفناج در شمار خوراکی های مفید در پیشگیری از پوکی استخوان هم جای دارد.

به جز این ها سایر مواد خوراکی مانند روغن زیتون، انواع سبزیجات برگ تیره، دانه ها، ماهی سالمون، آووکادو و پیاز هم در کاهش کلسترول بد خون تاثیر بسیار زیادی دارند.

منبع: سایت نظارت بر خانواده

منبع: راسخون

به "معرفی چند خوراکی برای کاهش کلسترول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی چند خوراکی برای کاهش کلسترول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید