کسانی که قصد سفر به اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازند

به گزارش آرش بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، کسانی که قصد سفر به اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازند.

کسانی که قصد سفر به اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازند

اتحادیه اروپا بالاخره تاریخ بکارگیری سیستم تازه ETIAS را اظهار داشت. کسانی که شهفرایند اتحادیه اروپا نیستند به موجب این سیستم باید برای سفر به این اتحادیه فرمی به مبلغ 7 یورو را تکمیل نمایند.

براساس قانونی که قانون 90 روز نام دارد، بریتانیایی ها، آمریکایی ها، استرالیایی ها و بسیاری از شهفرایندان سایر کشورها می توانند هر 180 روز یکبار تا سقف 90 روز در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند. درصورتی که مسافران قصد داشته باشند روزهای بیشتری را در هر یک از کشورها سپری نمایند، باید ویزا دریافت نمایند.

این مقررات تازه کسانی را شامل می گردد که بطور دائم در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی نمی نمایند یا ویزایی برای اقامت در آنها را در اختیار ندارند.

قوانینی که شماری از شهفرایندان از جمله اغلب شهفرایندان آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی را به دریافت ویزای شنگن ملزم می نماید همچنان پابرجا هستند.

کمیسیون اروپا معتقد است این روش تغییر کوچکی در فرایند سفر مردم به اروپا ایجاد خواهد نمود. از این رو، مسافران واجد شرایط باید درخواست آنلاینی را به مبلغ 7 یورو تکمیل نمایند. البته این درخواست برای مسافران زیر 18 سال و بالای 70 سال رایگان است.

ETIAS یا سیستم اطلاعات و مجوز سفر اروپا قرار بود از اواخر سال 2022 به اجرا گذاشته گردد. با این حال این سیستم از ماه می سال 2023 اعمال خواهد شد.

منبع: همگردی

به "کسانی که قصد سفر به اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسانی که قصد سفر به اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید