کشتی هایی که پرواز می نمایند

به گزارش آرش بلاگ، کشتی هوایی ایرلندر 10 انگلیس ممکن است به زودی راهی آسمان ها گردد تا ضمن آلایندگی کمتر نسبت به هواپیماهای معمولی، منظره ها پانوراما را به مسافران خود ارائه کند.

کشتی هایی که پرواز می نمایند

به گزارش آرش بلاگ ، در حومه شهر بِدفورد در شمال لندن، شرکت انگلیسی هبرید ایر ویکلز (HAV) از برنامه های در دست اجرای این شرکت برای مسافرت های هوایی آهسته تر اما سبزتر (کمتر آلاینده) خبر داده است.

به نقل از ایرنا، هواپیمای ایرلندر که 91 متر طول دارد، با بدنه (hull) مملو از هلیوم خود بالا می رود و سپس به وسیله پیشران های انجین، نیرو گرفته و با سوخت های معمولی از میان هوا راهنمایی می گردد.

تام گراندی مدیر این شرکت می گوید: این بالن راهنمایی پذیر شبیه هیچکدام از کابین های هواپیمایی که دیده اید، نیست؛ بزرگ، طویل و بسیار جادار است. از کف تا سقف پنجره دارد و بدون فشار است؛ بنابراین حتی می توان پنجره ها را باز نموده و دنیای بیرون را دیدن کرد.

ارتفاع این کشتی هوایی که در ابتدا برای ارتش آمریکا فراوری شده بود، از جامبو جت Airbus A380 بیشتر است اما با این حال انتشار گازهای آلاینده آن 75 درصد کمتر از جامبو جت است.

این گروه میخواهد که فراوری این کشتی هوایی را در امسال میلادی آغاز کند و در آینده قرار است نمونه های برقی و هیدروژنی آن نیز برای کاهش بیشتر آلایندگی طراحی و ساخته گردد.

شرکت HAV هم اکنون یک نمونه از این کشتی فضایی را فراوری نموده که بخشی از آن اکنون پس از تکمیل پروازهای آزمایشی در بدفورد به نمایش گذاشته شده است.

این در حالی است که به گفته کارشناسان، ساخت کشتی های فضایی به عنوان شکلی از حمل و نقل هوایی به دلیل سرعت کم در مقایسه با نمونه های دیگر حمل هوابرد، با مانع رو به رو هستند.

با این حال پتانسیل کشتی های هوایی برای ارائه یک جایگزین کم هزینه و سازگار با محیط زیست برای بالگردها و جت های مسافربری جهت حمل و نقل، بار دیگر نظرها را به خود جلب نموده است.

یک شرکت فرانسوی با عنوان نهنگ های پرنده (Flying Whales) نیز درصدد فراوری ناوگانی از کشتی های هوایی با بدنه سفت برای حمل بارهای سنگین است.

شرکت HAV هم اکنون 23 پیش سفارش برای کشتی هوایی خود دارد و جمع سفارش های آن تا به امروز به بیش از 1.3 میلیارد دلار رسیده است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کشتی هایی که پرواز می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی هایی که پرواز می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید