کشف پنج گور جمعی دیگر در لیبی

به گزارش آرش بلاگ، هیئت جستجو و شناسایی افراد گمشده دولت لیبی در ادامه جستجوهای خود از کشف پنج گور جمعی دیگر در شهر ترهونه در جنوب طرابلس پایتخت این کشور خبر داد که بر این اساس تعداد گورهای جمعی کشف شده در لیبی به رقم 16 افزایش یافته است.

کشف پنج گور جمعی دیگر در لیبی

عبدالعزیز الجعفری سخنگوی هیئت عمومی جستجو و شناسایی افراد مفقود شده امروز (دوشنبه) در مصاحبه با خبرگزاری روسیا الیوم گفت که تیم های جستجو دیروز پیروز به کشف پنج گور جمعی در جنوب طرابلس شدند.

او گفت: تعداد کل اجساد کشف شده از ژوئن (تیر و مرداد) تا امروز در لیبی به 86 مورد رسیده که اجساد کشف شده بچه ها و زنان نیز مشاهده می شود.

الجعفری با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی در این منطقه تحت کنترل شبه نظامیان کودتاگر خلیفه حفتر بوده است، شرح داد که اغلب گورهای جمعی در این منطقه پیدا شده و عملیات برای جستجوی بیشتر ادامه دارد.

به همین دلیل محمد عماری زاید یکی از اعضای شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی با انتشار خبری در صفحه فیس بوک خود، از دولت وفاق ملی و دادستان کل کشور خواست تا در جهت مستندسازی این جنایات تلاش کنند و تمام اقدامات قانونی را برای مجازات قاتلان به کار گیرند تا عبرتی برای دیگران باشد.

این در حالی است که منابع رسمی لیبی اظهار داشتند که شبه نظامیان وابسته به حفتر و نیروهای وفادار به او در بازه زمانی آوریل 2019 تا ژوئن 2020 مرتکب جنایتهای جنگی بسیاری علیه بشریت و نسل کشی به ویژه در شهر ترهونه و جنوب طرابلس شده اند.

کشف گورهای دسته جمعی در منطقه ترهونه لیبی واکنش های گسترده ای در سطح منطقه و جهان داشته است، به طوریکه دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) چندی پیش، نگرانی خود را از گورهای دسته جمعی کشف شده در ترهونه ابراز و بر ضرورت دست یابی به راهکار سیاسی در این کشور تاکید کرد.

هم اکنون در لیبی دو دولت در شرق و غرب این کشور حکومت می کنند. دولت وفاق ملی که مورد تایید سازمان ملل و کشورهای جهان است و دولت دیگر که در بنغازی در شرق لیبی مستقر شده و تحت کنترل ژنرال بازنشسته این کشور خلیفه حفتر قرار گرفته است که از سوی مصر، عربستان و امارات حمایت و تامین مالی می شود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "کشف پنج گور جمعی دیگر در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف پنج گور جمعی دیگر در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید