دولت لیبی خواستار مجازات خلیفه حفتر شد

به گزارش آرش بلاگ، محمد طاهر سیاله وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی روز سه شنبه با ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار مجازات نیروهای خلیفه حفتر به خاطر حمله موشکی به سفارتخانه های ترکیه و اقامتگاه سفیر ایتالیا در طرابلس شد.

دولت لیبی خواستار مجازات خلیفه حفتر شد

به گزارش تارنمای عین لیبی، در نامه سیاله به شورای امنیت آمده است: حمله به مقر هیأت های دیپلماتیک نقض آشکار منشور سازمان ملل و دو توافقنامه وین درباره روابط دیپلماتیک است.

وی افزوده است: ما شورای امنیت را در برابر مسؤولیت تاریخی خود در انجام وظایفش برای حفظ صلح و امنیت بین المللی، محکومیت تجاوز آشکار حفتر و مجازات مجریان و حامیان این حمله قرار می دهیم.

پیش تر نیز عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی درباره حمله به هیأت های اعزامی ترکیه در لیبی هشدار داده و تأکید کرده بود که آنکارا پاسخ متقابل خواهد داد.

لیبی از سال 2011 میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای ناتو که با هدف برکناری معمر قذافی دیکتاتور این کشور روی داد، با بحران سیاسی گسترده ای رو به رو است و به 2 دولت موازی در شرق با موضوع نیروهای ارتش ملی و فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر و دولت مستقر در غرب لیبی با موضوع دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج تقسیم شده است.

اوضاع در لیبی بار دیگر از فروردین سال 98 همزمان با دستور ژنرال حفتر به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس، متشنج شد.

امارات متحده عربی، عربستان، مصر، فرانسه و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می کنند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر، ایتالیا، آمریکا و اتحادیه اروپا حامی دولت السراج در غرب لیبی هستند.

تا به امروز تلاش های سازمان ملل متحد و برگزاری نشست های بین المللی از جمله نشست برلین در اوایل سال جاری میلادی با هدف حل بحران لیبی و رسیدن به آتش بس، نتیجه بخش نبوده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "دولت لیبی خواستار مجازات خلیفه حفتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت لیبی خواستار مجازات خلیفه حفتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید