12 هزار ذخیره قرعه کشی سامانه یکپارچه هم خودرو می گیرند

به گزارش آرش بلاگ، رئیس سازمان حمایت، دلیل مشکل پیش آمده در اعلام نتایج منتخبان خرید خودرو را معین نشدن منتخبان ذخیره از منتخبان اصلی گفت و از تخصیص خودرو در قالب طرح های معین به منتخبان ذخیره این دوره اطلاع داد.

12 هزار ذخیره قرعه کشی سامانه یکپارچه هم خودرو می گیرند

به گزارش گروه مالی آرش بلاگ، صدیف بیک زاده درباره ابهامات پیش آمده در اعلام نتایج تخصیص خودرو به وسیله سامانه یکپارچه اضافه نمود: برای جلوگیری از قرعه کشی های دوباره در یک فرآیند تخصیص، حدود 12 هزار نفر به عنوان منتخبان ذخیره معین شدند؛ اما این موضوع به صورت شفاف در سامانه یاد شده، معین نشد و ابهاماتی ایجاد کرد.

وی در ادامه شرح داد: برای برطرف دغدغه های ایجاد شده برای کسانی که به عنوان منتخب ذخیره معین شده اند، هماهنگی های لازم صورت گرفته است تا در قالب سازو کار معینی، فرآیند تحویل خودرو با طرح هایی مانند فروش فوری، فوق العاده و پیش فروش که به وسیله خودروسازان اعلام شده است و منتخبان نیز برای آن ها ثبت نام نموده اند، پیگیری گردد و برای آنان از سوی وزارت صمت تخصیص خودرو در قالب این طرح ها، انجام گردد.

بیک زاده اضافه نمود: مشخص منتخبان ذخیره به این سبب بود که اگر به هر علتی منتخبان اصلی، فرآیند خرید خودرو را در زمان مشخص شده تکمیل ننموده یا وجه را واریز نکنند، این افراد جایگزین شوند؛ اما در سامانه یکپارچه، نفر اصلی یا ذخیره بودن معین نشد و متأسفانه اطلاع رسانی نادرست از سوی بعضی خودروسازان نیز بر این ابهامات دامن زد و نگرانی ها را دوچندان ساخت.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه نمود: تغییر رویه تخصیص خودرو، اعمال نظارت های شدید و شفاف سازی نیز فشار مضاعفی را بر سیستم تازه تخصیص خودرو وارد نموده بود که پیش از این، کنترل ها و نظارت به این حد نبوده است.

وی با اشاره به آنالیز شرایط تخصیص خودرو، یادآور شد: در فرآیند تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه طراحی شده، قرار بود در گام نخست کنترل ها و نظارت های لازم انجام گردد تا متقاضیان دارای شرایط به عنوان منتخبان اصلی تخصیص خودرو معرفی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "12 هزار ذخیره قرعه کشی سامانه یکپارچه هم خودرو می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 هزار ذخیره قرعه کشی سامانه یکپارچه هم خودرو می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید