37 اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید

به گزارش آرش بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: با آنالیز در جلسه شورای ثبت آثار منقول، 37 اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید.

37 اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید

به گزارش آرش بلاگ از اردبیل، نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در جلسه شورای ثبت آثار منقول که در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شد 37 اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید.

او اضافه نمود: از مجموع این آثار 31 اثر شامل چینی های آبی و سفید پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی شامل چندین بشقاب، کاسه، پیاله، گلدان و ظرف لنگری آبی و سفید است که در مجموعه چینی خانه نگهداری می شود.

فلاحی ادامه داد: 6 عدد چینی مکشوفه از محوطه تاریخی خانه مروج نیز در ردیف آثار منقول ملی به ثبت رسید که قدمت این آثار به دوره صفوی باز می شود.

او اعلام کرد: بایداق تکیه برات شهرستان نمین با تزئینات هندسی، کتیبه و نباتی از جنس پارچه ماهوت به رنگ مشکی و دارای حاشیه قرمز دیگر اثر جای گرفته در ردیف آثار ملی است که قدمت این اثر نیز به دوره قاجار بر می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در راستای ثبت آثار استان در ردیف ملی پرونده برای آثار دیگر نیز تهیه شده که پس از آنالیز و ثبت ملی اطلاع رسانی می شود.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "37 اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "37 اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید