آنچلوتی: سرمربیگری رئال مادرید تجربه ای فراموش نشدنی است

به گزارش آرش بلاگ، سرمربی تیم فوتبال اورتون از دوره حضورش در رئال مادرید به عنوان بهترین دوره سرمربیگری اش یاد کرد.

آنچلوتی: سرمربیگری رئال مادرید تجربه ای فراموش نشدنی است

به گزارش آرش بلاگ، کارلو آنچلوتی که در دوران سرمربیگری پرافتخارش هدایت تیم هایی همچون میلان، یوونتوس، چلسی، پاری سن ژرمن، رئال مادرید و بایرن مونیخ را برعهده داشته و در حال حاضر سرمربی اورتون است، از دوران سرمربیگری اش در رئال مادرید به عنوان یکی از بهترین دوران سرمربیگری اش یاد کرد، دوره ای که پیروز شد کهکشانی ها را به یک قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا، یک قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها و البته یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا که دهمین قهرمانی این تیم در این رقابت ها بود، برساند.

این مربی ایتالیایی به شبکه تلویزیونی اسکای اسپورتس گفت: فکر می کنم وقتی شما سرمربی هستید، باید سعی کنید روزی در زندگی تان سرمربی رئال مادرید شوید. دو سال از زندگی ام را در آنجا سپری کردم که تجربه فراموش نشدنی بود چون به نظرم رئال مادرید به خاطر تصویری که در سطح جهان دارد، بهترین باشگاه جهان است.

وی افزود: به هر جایی در هر کشوری که می رفتیم، مردمان زیادی بودند که می خواستند ما را ببینند و از رئال حمایت کنند، از این رو سرمربیگری این تیم تجربه ای فراموش نشدنی است، باشگاهی که سازماندهی سطح بالا، زمین تمرینی فوق العاده و تیمی شگفت انگیز در آن دوره داشت.

آنچلوتی 60 ساله شرح داد: وقتی سرمربی رئال مادرید شدم، تیم در سال های گذشته مشکلاتی داشت. آنها 12 سال بود که فاتح لیگ قهرمانان نشده بودند و به نوعی حسرت کسب این جام را داشتند چون رئال مادرید به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا عادت داشت. خوش شانس بودم که در همان سال اول حضورم در این تیم، فاتح لیگ قهرمانان شدیم.

سرمربی اورتون که سابقه سرمربیگری کریستیانو رونالدو در رئال مادرید و زین الدین زیدان در یوونتوس را دارد، گفت: شما نباید حول رونالدو تیم تان را بسازید. درباره زین الدین زیدان هم این جمله را گفته بودم، بلکه شما باید آنها را در پستی بگذارید که راحت تر کار خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: فکر نمی کنم که شما با وجود چنین بازیکنانی باید دفاعی بازی کنید چون آنها بیشتر تمایل به شرکت در فاز هجومی دارند و در مقابل بازیکنان دیگری هستند که باید بیشتر در فاز دفاعی از آنها بازی بگیرید. این دو گروه بازیکن البته باید با یگدیگر کار کنند چون تیم مهمترین بخش از بازی است، اما به مهاجمانی همچون رونالدو که قادر به گلزنی در هر بازی هستند، نباید دستورات تاکتیکی دفاعی داد.

کارلتو گفت: مربیگری بازیکنی شگفت انگیز ساده ترین کار ممکن است چون آنها حرفه ای و در کارشان جدی هستند، در کنار اینها شخصیت لازم را دارند و می توانند به ساده ترین شکل ممکن در خود ایجاد انگیزه کنند. سرخیو راموس هم کیفیت شگفت انگیزی داشت. بهترین ویژگی او بحث تاکتیکی و فنی نبود، بلکه شخصیت و توانایی ایجاد انگیزه در هم تیمی هایش بود.

سرمربی پیشین رئال مادرید گفت: زمانی که هدایت رئال را برعهده داشتم، سرخیو راموس نقش مهمی در تیم داشت و هر موقع که بازی مهمی داشتیم یا در لحظه کلیدی از بازی بودیم، در سطح بالایی ظاهر می شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آنچلوتی: سرمربیگری رئال مادرید تجربه ای فراموش نشدنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچلوتی: سرمربیگری رئال مادرید تجربه ای فراموش نشدنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید