ضربه متقابل آنیلی به پس از تعلیق سوپرلیگ اروپا، احتمال شکایت باشگاه های ایتالیایی از رئیس یوونتوس

به گزارش آرش بلاگ، رئیس باشگاه یوونتوس با اتخاذ یک تصمیم مهم، سری A را از یک منبع درآمد قابل توجه محروم کرد.

ضربه متقابل آنیلی به پس از تعلیق سوپرلیگ اروپا، احتمال شکایت باشگاه های ایتالیایی از رئیس یوونتوس

به گزارش آرش بلاگ، پس از آنکه فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ ایتالیا و تمامی باشگاه ها آن به جز اینتر و میلان، یوونتوس را برای کناره گیری از سوپرلیگ اروپا تحت فشار قرار دادند تا بانوی پیر از درآمد قابل توجه حضور در این تورنمنت محروم شود، آندره آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس نیز با جلوگیری از ورد یک سرمایه گذاری خارجی به ایتالیا، سری A را از یک منبع درآمد بزرگ محروم کرد.

آنیلی که یکی از معماران اصلی پروژه سوپرلیگ اروپا و قرار بود نایب رئیس این سازمان باشد، یکی از اعضای کمیسیونی مذاکره کننده با که موسسه سرمایه گذاری CVC Capital Partners برای آغاز شراکت تجاری این مؤسسه با سری A بود.

در واقع به موجب یکسری توافق های اجرا شده میان سازمان لیگ سری A و مؤسسه CVC Capital ، درآمدی 1.2 میلیارد یوریی عاید لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا می شد اما ظاهراً آنیلی تصمیمی گرفته است که عقد قرارداد میان طرفین را ملغی و سازمان لیگ ایتالیا را از این درآمد محروم می کند.

گویا آنیلی از پذیرفتن یک شرط طرف خارجی برای عقد قرارداد خودداری کرده است، شرطی که به موجب آن تمام باشگاه های سری A از جمله یوونتوس را از حمایت از هرگونه تورنمنت اروپایی (به جز لیگ قهرمانان و لیگ اروپا) که باعث کاهش ارزش سری A شود، منع می شوند.

این همان چیزی بود که امتناع آنیلی از پذیرش آن، خشم دیگر مسئولان باشگاهی فوتبال ایتالیا را به همراه داشته است و حالا زمزمه هایی مبنی بر احتمال آنها از رئیس بانوی پیر شنیده می شود. به همین دلیل قرار است که امروز (جمعه) سازمان لیگ ایتالیا تشکیل جلسه دهد و انتظار می رود که رسیدگی به این موضوع هم در دستور کار آن قرار داشته باشد.

آنیلی چندی پیش در یک بیانیه گفت که اگرچه به دلیل انصراف اکثریت اعضای سوپرلیگ اروپا این تورنمنت تعلیق شده اما هنوز هم طرح برگزاری این تورنمنت را زیبا و به نفع تیمش می داند. یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا سه تیمی هستند که هنوز حاضر به اعلام انصراف از حضور در سوپرلیگ نشده اند تنها امکان اجرای این پروژه را با توجه به محدودیت های به وجود آمده در نتیجه انصراف 9 تیم دیگر غیرعملی ارزیابی کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ضربه متقابل آنیلی به پس از تعلیق سوپرلیگ اروپا، احتمال شکایت باشگاه های ایتالیایی از رئیس یوونتوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه متقابل آنیلی به پس از تعلیق سوپرلیگ اروپا، احتمال شکایت باشگاه های ایتالیایی از رئیس یوونتوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید