برای سهولت داوطلبان در شهر های مهم هر استان یک حوزه امتحانی برای کنکور تعریف می گردد

به گزارش آرش بلاگ، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کوشش بر این است که جهت سهولت داوطلبان شرکت کننده در آزمون های سراسری در شهر های مهم هر استان حوزه امتحانی تعریف گردد.

برای سهولت داوطلبان در شهر های مهم هر استان یک حوزه امتحانی برای کنکور تعریف می گردد

فاطمه زرین آمیری سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه آرش بلاگ درباره معین حوزه های امتحانی داوطلبان کنکور های مختلف اعلام کرد: کوشش بر این است که در شهر های مهم هر استان حوزه امتحانی تعریف گردد تا داوطلبان برای شرکت در امتحان و رفت و آمد دچار مشکل نشوند.

زرین آمیزی با بیان اینکه حوزه های امتحانی باید از استاندارد های لازم برخوردار باشند، ادامه داد: اگر در مناطقی از کشور حوزه معین نمی گردد به دلیل نبود این استاندارد ها یا تعداد کم داوطلبان آن منطقه است البته ممکن است منطقه ای با تعداد داوطلبان اندک بتواند استاندارد های معین را فراهم کند و از این نظر حوزه امتحانی برای آن چند داوطلب معین گردد.

به گفته وی، به طور کلی اینکه قرار باشد در هر روستا یا شهری یک حوزه امتحانی تعریف گردد ممکن نیست چرا که درحال حاضر امکانات لازم برای این کار وجود ندارد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اینکه داوطلبان شهر و استان خود را برای شرکت در امتحان انتخاب می نمایند جهت شناسایی و معین شدن تعداد داوطلبان هر منطقه است تا بتوانیم به تناسب آن ها حوزه های امتحانی را معین کنیم.

لازم به ذکر است، چند روزی است که تعدادی از داوطلبان کنکور های سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری درباره حوزه های برگزاری آزمون در این روز های کرونایی ابهاماتی داشتند که چطور حال که خوابگاه و محل تحصیل شان را برای پیشگیری از شیوع کرونا ترک نموده اند مجددا باید به محل امتحان خود بیایند یا چرا در شهر و روستای آنان حوزه های برگزاری آزمون وجود ندارد.

البته این نکته باید توجه گردد که سازمان سنجش آموزش کشور طی اقدامی مجددا مهلت ثبت نام و یرایش اطلاعات داوطلبان کنکور ارشد و دکتری را تمدید و این موضوع را به وسیله پیامک و رسانه های مختلف اطلاع رسانی کرد تا داوطلبانی که از این نظر مشکل داشتند بتوانند شهر محل کنکور خود را تغییر دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برای سهولت داوطلبان در شهر های مهم هر استان یک حوزه امتحانی برای کنکور تعریف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سهولت داوطلبان در شهر های مهم هر استان یک حوزه امتحانی برای کنکور تعریف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید