جانبازان بالای 70 درصد و حاد شیمیایی در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند

به گزارش آرش بلاگ، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد برگزاری آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد توضیحاتی داد.

جانبازان بالای 70 درصد و حاد شیمیایی در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند

به گزارش گروه اجتماعی آرش بلاگ، سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با موضوع استخدام و جذب فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد اظهار کرد: بر اساس هماهنگی که با وزارت علوم، سازمان سنجش و سازمان امور اداری استخدام کشور انجام شد، زمینه برای تحقق بند ج ماده 87 احکام برنامه ششم قانون بودجه فراهم شد و بر اساس این هماهنگی ها، 47 دستگاه مجوز های خود را برای استخدام این فرزندان صادر کردند و آمار را در اختیار سازمان سنجش قرار داده اند.

وی در ادامه مطرح نمود: با توجه به اینکه دفترچه این آزمون روز سه شنبه هفته گذشته صادر شد، داوطلبان تا سه شنبه همین هفته فرصت دارند که فرم ها را بارگذاری نمایند، اما چند نکته وجود دارد و آن این است که داوطلبان دفترچه آزمون و بعضی از نکات و شرایطی که در دفترچه قید شده مانند استفاده از تسهیلات بومی بودن را به دقت مطالعه نمایند تا این عزیزان بتوانند از تسهیلاتی که واجد شرایط آن هستند، استفاده نمایند و اگر اطلاعات غلطی وارد گردد، بعدا ممکن است منجر به بروز مشکلاتی گردد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیح داد: موضوع دوم این است که قبل از پر کردن دفترچه، داوطلبان حتما وارد سامانه سجایای بنیاد شهید شوند که سامانه جامع بنیاد شهید و امو ایثارگران است و اطلاعات خود و آخرین مدرک تحصیلی خود را با آنچه که در سامانه قید شده است، تطبیق دهند تا مغایرتی نداشته باشد.

اوحدی در ادامه نکات مهم مربوط به تکمیل اطلاعات شخصی داوطلبان استخدامی گفت: به داوطلبانی که در حال حاضر دانشجو هستند تأکید می کنم با مدارک تحصیلی پایین تر در این آزمون شرکت ننمایند، چون دولت موظف و مکلف است تا آخر برنامه ششم همه این فرزندان را جذب کند و به استخدام درآورد و این مرحله، اولین مرحله آزمون ماست و تا سرانجام برنامه ششم، حدود دو سال فرصت باقی است و بلافاصله پس از این آزمون، بنیاد شهید در نظر دارد یک آزمون دیگر برای این دسته از داوطلبان واجد شرایط برگزار کند.

وی با اشاره به اینکه در این مرحله به دستور رئیس جمهور، حدود 16 هزار نفر جذب خواهند شد، بیان نمود: در این آزمون سعی شده است تا دروس به ساده ترین شکل ممکن بین جامعه ایثارگری در نظر گرفته گردد و هر یک از داوطلبان می توانند یک شغل-محل را به ترتیب اولویت خود انتخاب نمایند، چون بعد از قبولی امکان تغییر شغل-محل ها وجود ندارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره سهمیه هر مدرک تحصیلی در این آزمون گفت: حدود 18 درصد از کل ظرفیت به فرزندان شهدایی تخصیص داده شده که دارای مدرک دیپلم هستند و 82 درصد به دارندگان مدرک بالاتر از دیپلم اختصاص داده شده است که بر اساس تقاضایی که از شرکت نفت داشتیم و هفته گذشته هم جلسات بسیار خوبی داشتیم، امیدواریم بیش از 500 سهمیه ای که سازمان امور استخدامی کشور با دستور رئیس جمهور به کشور ابلاغ نموده، در هفته آینده یا روز های آینده شاهد بارگذاری این سهمیه هم باشیم تا داوطلبان در این وزارت هم انتخاب شغل داشته باشند.

اوحدی اضافه نمود: بر اساس جامعه آماری که داشتیم، در مورد جنسیت هم باید گفت که 45 درصد سهمیه ها به خانم ها و 55 درصد آن به آقایان اختصاص یافته است و جا دارد از سازمان امور استخدام کشور و دستگاه هایی مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان و سازمان همیاری شهرداری های و بهیاری ها تشکر کنم که بیشترین ظرفیت و آمادگی را برای برگزاری این آزمون داشتند.

وی توضیح داد: اخیرا، مجوز دیگری برای وزارت آموزش و پرورش و سازمان همیاری شهرداری ها صادر شد که با این دو مجوز و با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی که درخواست ظرفیت بیشتری را داشتند، امیدواریم که اگر بتوانند این دستگاه ها وظایفشان را انجام دهند، قطعا ظرفیت این آزمون از 16 هزار نفر بالاتر می رود و اگر نه همانطور که هماهنگ نموده ایم برای تحقق بند ج ماده 87 احکام برنامه ششم که به استخدام همه فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد تأکید می نماید، مراحل بعدی آزمون هم بعد از این آزمون اعلام خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره تهیه دفترچه این آزمون مطرح نمود: اگر فرزندان شهدا و جانبازان به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند، شرایط را برای خرید دفترچه خواهند دید و تأکید می کنم به دلیل شرایط کرونایی و شرایط ویژه ای که این روز ها در همه مراکز استان ها با آن درگیر هستیم، آزمون بلافاصله بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

اوحدی گفت: پیش بینی ما این است که سه شنبه این هفته، سرانجام مهلت برای تکمیل اطلاعات آزمون باشد که سازمان سنجش بلافاصله اطلاع رسانی می کند که تاریخ برگزاری آزمون چه روزی خواهد بود.

وی ادامه داد: تا به این لحظه، سازمان سنجش تمدید مهلت ثبت نام را اعلام ننموده است و با توجه به اینکه 4 دستگاه از وزارت نفت هنوز بارگذاری خود را انجام نداده اند، اگر وزارت نفت این بارگذاری را از امروز شروع کند، بر اساس شرایط، احتمال این وجود دارد که مهلت تکمیل دفترچه ها و فرم ها برای فرزندان شهدا و ایثارگران فراهم خواهد شد و اگر نه بلافاصله بعد از این آزمون، دومین آزمون را برگزار خواهیم کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه نمود وزارت آموزش و پرورش تعداد 4 هزار نفر جدید را به عنوان مرحله دوم جذب اعلام نموده و در ظرفیت قرار داده است و حدود هزار نفر دیگر را سازمان همیاری شهرداری های و بهیاری ها اعلام نموده اند، سازمان جنگل ها و مراتع در وزارت جهاد و کشاورزی هم ظرفیت هایی را اعلام نموده اند که در کنار این ها بیش از 500 نفر سهمیه ای بوده است که سازمان امور استخدامی کشور به وزارت نفت اعلام نموده است که امیدواریم در این مرحله آزمون این سهمیه ها اعلام و تکمیل شوند، اما اگر این اتفاق نیفتد، بلافاصله آزمون دوم را برگزار خواهیم کرد.

وی تاکید نمود: باز هم تأکید می کنم قانون تصریح دارد که این آزمون با دستور ویژه رئیس جمهور برای اولین بار در طول سنوات گذشته برگزار می گردد و حتما زمینه بسیار خوبی برای مرحله بعدی آزمون خواهد بود.

اوحدی توضیح داد: در مورد واکسن کرونا، از روز اول که تزریق واکسن شروع شد، جلسه ای را با وزیر بهداشت و درمان پزشکی داشتیم که در این جلسه تأکید شد برای افراد جانبازی که بیماری های زمینه ای مانند بیماری شیمیایی دارند یا جانبازان بالای 70 درصد حتما تزریق انجام گردد و این عزیزان بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت در اولویت قرار گرفته اند و می توان گفت هر دوز واکسن برای جانبازان بالای 70 درصد و جانبازان حاد شیمیایی صورت گرفته است.

وی گفت: ممکن است عزیزانی باشند که بنا به علتی تماس ما با امور استان های آن ها برقرار نشده باشد و از امروز و در مرحله دوم، تزریق 32 هزار دوز واکسن برای جانبازان بالای 50 درصد و خانواده شهدایی که بیش از دو شهید را تقدیم این انقلاب نموده اند، شروع شده است که در این مرحله حتما عزیزانی که امکان تماس را نداشتیم، این تماس برقرار می گردد و تقاضا دارم هر عزیز جانباز بالای 70 درصدی که تا به امروز تزریق واکسن کرونا نداشته است، حتما با بنیاد شهید استان خودشان تماس بگیرند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سرانجام اعلام کرد: 50 درصد ظرفیت تخت های بیمارستان های در اختیار بنیاد شهید به بیماران کرونایی تخصیص داده شده است و امیدواریم با رعایت پروتکل ها و همکاری با کادر درمانی که همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشته اند، بتوانیم از شر بیماری رهایی پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جانبازان بالای 70 درصد و حاد شیمیایی در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانبازان بالای 70 درصد و حاد شیمیایی در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید