خبرنگاران سفیدی کیش را با رعایت اصول بهداشتی حفظ کنیم

به گزارش آرش بلاگ، کیش - خبرنگاران- دبیر شورای سلامت کیش، کاهش حساسیت ها پس از معرفی این جزیره به عنوان منطقه سفید را تهدیدی جدی برای جامعه دانست و بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاریهای اجتماعی برای حفظ و یایداری این شرایط تاکید کرد..

خبرنگاران سفیدی کیش را با رعایت اصول بهداشتی حفظ کنیم

سعید پورعلی دبیر شورای سلامت جزیره و معاون فرهنگی اجتماعی این سازمان، درشانزدهمین جلسه شورای سلامت کیش با اشاره بازگشایی مشاغل و افزایش فعالیت کسب وکار در جزیره کیش بر ضرورت حفظ قوانین، رعایت مقررات و ارجرای پروتکل های بهداشتی تعریف شده، حفاظت فردی، عمومی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.

همچنین در این جلسه محمدرضا رضانیا سخنگوی شورای سلامت کیش با تاکید برانجام مراقبت های بهداشتی جدی از سوی مردم گفت: تصور مردم، از سفید بودن منطقه نباید موجب غفلت آنها از رعایت قوانین و مقررات بهداشتی شود و تمامی پروتکل ها و ضوابط همچنان باید بصورت جدی رعایت شود زیرا وجود حتی یک مورد مثبت در جزیره، موجب سخت تر شدن قوانین می شود.

در ادامه شانزدهمین جلسه شورای سلامت کیش، پس از تشریح مسائل مربوط به صنوف مختلف جزیره ازسوی کنندگان آنها و برنامه ریزی برای از سرگیری فعالیت های اقتصادی در کنار رعایت پروتکل ها، افزایش ساعت کار بازارها مصوب شد.

همچنین مقرر شد بازگشایی هتل های جزیره از ابتدای خرداد انجام شود و هتلداران با رعایت قوانین ابلاغ شده، و امضای تعهدنامه های مربوطه ، اقدام به پذیرش میهمانان و گردشگران کنند.

فعالیت قایقهای تفریحی و بازگشایی کلوپ های تفریحات دریایی پس از عید فطر نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

همچنین بر اساس مصوبات این شورای سلامت کیش، باشگاه های ورزشی سرپوشیده نیز با نظارت موسسه ورزش و تفریحات سالم پس از عید فطر می توانند آغاز به کار کنند و فعالیت مراکز ورزشی تفریحی انفرادی نیز بلامانع اعلام شد.

مسئولان مراکز آموزشی و کلاس های هنری نیز با مراجعه به معاونت اجتماعی و فرهنگی و ارائه تعهدنامه مبنی بر رعایت قوانین بهداشتی می توانند با حضور یک هنرآموز در هر کلاس فعالیت کنند.

طبق مصوبه شورای سلامت کیش، پس از عید فطر رستوران های سطح جزیره با کاهش ظرفیت پذیرش سالن ها، با ارائه تعهدنامه های رعایت مسائل بهداشتی، مجاز به پذیرش میهمان هستند.

الزام استفاده از ماسک، در ادارات، نهادها، هواپیماها و کشتی ها، بازارها و اماکن عمومی نیز در نشست مذکور به تصویب رسید و رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی شرکت عمران، آب و خدمات نیز موظف به رعایت این مصوبات شدند.

طبق تصمیمات شورای سلامت کیش، بسترسازی مناسب برای برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان جزیره در کمیته ای با حضور مسئولان آموزش و پرورش، مرکز توسعه سلامت و معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بررسی خواهد شد.

در پایان این نشست در مصوبه ای اعلام شد؛ کیشوندانی که قصد سفر با خودروشخصی به سرزمین اصلی دارند، می توانند برای دریافت پلاک گذرموقت اقدام کنند و بازگشت آنها با رعایت پروتکل های تعریف شده بلا مانع است.

جلسات شورای سلامت جزیره کیش، از ابتدای اپیدمی کرونا، با هدف اطلاع رسانی و برنامه ریزی های لازم جهت جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس، از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز، با حضور مسئولان جزیره به صورت مرتب برگزار می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سفیدی کیش را با رعایت اصول بهداشتی حفظ کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفیدی کیش را با رعایت اصول بهداشتی حفظ کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید