خبرنگاران ظریف: زمان مقابله جهان با نژادپرستی فرا رسیده است

به گزارش آرش بلاگ، تهران- خبرنگاران- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تصحیح توییت دو سال پیش وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی نوشت: زمان مقابله جهان با نژادپرستی فرا رسیده است.

خبرنگاران ظریف: زمان مقابله جهان با نژادپرستی فرا رسیده است

محمدجواد ظریف در توئیتی با انتشار تصویر بیانیه 27 ژوئن 2018 مایک پمپئو علیه کشورمان با عبارات مشابه مردم آمریکا را مخاطب قرار داد و نوشت:

عده ای فکر نمی نمایند که جان سیاهان اهمیت دارد. قابل توجه کسانی از ما که جان سیاهان را مهم می دانند: زمان آن است دنیا با نژادپرستی مقابله کند. دنیا علیه نژادپرستی

ترجمه متن تصحیح شده در عکس ضمیمه توئیت و بیانیه وزیر امور خارجه در 30 می 2020 خطاب به اعتراضات اخیر در آمریکا بدین توضیح است:

حکومت آمریکا منابع شهروندانش را به هدر می دهد؛ چه ماجراجویی هایش در آسیا، آفریقا یا آمریکای لاتین باشد، چه حمایتش از دیکتاتورهای بی شمار، یا جاه طلبی هایش برای توسعه پرهزینه سلاح هسته ای اش، همه اینها تنها به رنج مردم آمریکا می افزاید. همانطور که قبلا هم گفتم هیچ جای تعجبی نیست که اعتراضات در آمریکا ادامه دارند. مردم آمریکا از رهبرانشان می خواهند تا آنها را در ثروت کشور سهیم نمایند و به نیازهای برحقشان پاسخ دهند.

ما تاکتیک های بی اثر همیشگی حکومت در سرکوب، زندانی کردن معترضان و انکار استیصال مردم آمریکا را محکوم می کنیم. مردم آمریکا از نژادپرستی، فساد، بی عدالتی و بی کفایتی رهبرانشان خسته اند و دنیا صدای آنها را می شنود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ظریف: زمان مقابله جهان با نژادپرستی فرا رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف: زمان مقابله جهان با نژادپرستی فرا رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید