خبرنگاران نماینده دهلران: ایجاد اشتغال پایدار به وسیله سازمان اتکا دنبال می گردد

به گزارش آرش بلاگ، ایلام - خبرنگاران - نماینده شهرستان های آبدانان، بدره، دره شهر و دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان و رونق بخش کشاورزی به وسیله سازمان اتکا در دهلران به جد دنبال می گردد.

خبرنگاران نماینده دهلران: ایجاد اشتغال پایدار به وسیله سازمان اتکا دنبال می گردد

بهزاد علیزاده شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست با مدیرعامل سازمان اتکا در محل کشت و صنعت اتکای دهلران در گفت و گو با خبرنگار آرش بلاگ اضافه کرد: 2 هدف شامل استفاده مطلوب و بهینه از اراضی کشاورزی متعلق به سازمان اتکا در شهرستان بیش از پیش و تحرک بخشی بیشتر به فعالیت حوزه کشاورزی منطقه در این نشست بحث و آنالیز شد.

وی گفت: هدف بعدی ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان منطقه است و سازمان اتکا می تواند در این حوزه با استفاده از ظرفیت هایی که در اختیار دارد، موثر باشد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات خوبی در این جلسه با نظر مساعد مدیرعامل سازمان اتکا از جمله تنوع کشت و تغییر و اصلاح کشت محصولاتی که در منطقه انجام می گردد و همچنین ایجاد صنایع تبدیلی با جدیت در دستور کار قرارگرفت.

علیزاده اضافه کرد: قرار است مزیت های منطقه را در حوزه صنایع تبدیلی برنامه ریزی و روی فراوری ماکارونی در منطقه و احداث صنعت بسته بندی کار گردد.

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه دام و طیور تصمیمات و دستوراتی صادر شد که امیدواریم در آینده بتوانیم از خیر و برکت این تصمیمات برای مردم منطقه بهره مند شویم.

علیزاده اضافه کرد: میزان اراضی در اختیار اتکای شهرستان حدود سه هزار و 300 هکتار است که سال جاری 2 هزار و 300 هکتار آن زیر کشت رفته و اغلب کشت گندم است.

وی با اشاره به مشغول بکار بودن 100 نفر از نیروهای بومی در اتکای دهلران اضافه کرد: با توجه به تغییری که در نوع کشت و تنوع کشت و ایجاد صنایع تبدیلی مد نظر است امیدواریم که ظرفیت اشتغال برای جوانان منطقه بیشتر گردد.

مدیر عامل شرکت منا وابسته به سازمان اتکا

مدیرعامل شرکت منا وابسته به سازمان اتکا نیز گفت: افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در کشت و صنعت اتکای دهلران مد نظر است.

سید جواد شامخی اضافه کرد: در این نشست برای مجموعه دهلران برنامه ریزی منسجمی اجرا شده است تا افزایش سطح زیرکشت در اتکای دهلران انجام گردد.

وی یادآور شد: بنا داریم بر روی توسعه و فراوری انواع بذور کلزا و غلات کار گسترده گردد تا بتواند در توسعه بخش کشاورزی شهرستان موثر باشد.

مدیرعامل شرکت منا گفت: هزار هکتار از اراضی توسط اتکای شهرستان دهلران زیر کشت آبی می فرایند که این مقدار می تواند سطح زیر کشت غلات و کلزا و انواع محصولات علوفه ای را به خود اختصاص دهد.

شامخی تاکید نمود: سازمان اتکا سازمانی خودجوش و توانا و یکی از بهترین بخش های مالی کشور است که منسجم و دارای برنامه است و اقدامات عمومی هر ساله در بحث رونق فراوری داریم و در کل کشور با توجه به کشت و صنعت های مختلفی که داریم زمینه اشتغال سه هزار نفر فراهم شده است.

فرماندار دهلران نیز گفت: یکی از تصمیمات مهم این جلسه پیوند میان سازمان اتکا در شهرستان با اتحادیه مرغداران است که سازمان اتکا نهاده ها و جوجه را تامین و تضمین خرید مرغ از مرغداران در دستور کار قرار دهد.

مجید عسگری اضافه کرد: این کار باعث چرخش در حوزه مرغ و باعث فعال شدن مرغداری های نیمه فعال و راکد خواهد شد.

وی صنایع بسته بندی و راه اندازی کارخانه ماکارونی را از دیگر موضوعات این جلسه د انست و گفت: طی 2 هفته آینده سازمان اتکا آنالیز ها در این زمینه را انجام و شهرستان نیز فرایند تسهیل در فرایند را فراهم خواهد نمود.

فرماندار دهلران معرفی ظرفیت های شهرستان به سازمان اتکار را از دیگر اقدامات ذکر کرد و گفت: سازمان اتکا نیز این ظرفیت ها را آنالیز و در زمینه هایی که امکان سرمایه گذاری باشد، مشارکت می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نماینده دهلران: ایجاد اشتغال پایدار به وسیله سازمان اتکا دنبال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده دهلران: ایجاد اشتغال پایدار به وسیله سازمان اتکا دنبال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید