خداحافظی با چین و چروک اطراف چشم با روشهایی ساده

به گزارش آرش بلاگ، عضلات اطراف چشم بسیار ظریف هستند. برای اینکه همیشه در خاطرتان بماند، به شما اینگونه یادآور می شویم که عضلات اطراف چشم عضلات احساسی شما هستند زیرا خندیدن یا ناراحتی و اخم کردن بر فعالیت عضلات دور چشم اثر می کنند. توصیه ما به شما این است هر شب قبل از خواب با انگشت های اشاره و شصت هر دو دست، کناره خارجی و پایین چشم هایتان را چند دقیقه ای ماساژ دهید تا عضلات اطراف چشم سرحال شوند و دچار افتادگی نگردند.

خداحافظی با چین و چروک اطراف چشم با روشهایی ساده چین و چروک اطراف چشم های شما باعث می گردد که سن شما بیش از سن واقعی تان به نظر بیاید به همین علت است که متخصصین پوست و زیبایی یکی از نشانه های پیری زودرس را چروک های اطراف چشم در نظر می گیرند. طبیعی است که جلوگیری از چین و چروک دور چشم به منظور حفظ زیبایی پوست صورتتان حائز اهمیت است.

جالب است بدانید که تحقیقات پزشکی نشان داده اند وقتی به چهره یک فرد نگاه می کنید، ناخودآگاه چشمانتان بر روی چین و چروک های پوستی صورت فرد مقابل تان بیشتر متمرکز می گردد که از این بین چین و چروک های اطراف چشم سهم بیشتری دارد.

راه حلهای درمانی برای جلوگیری از چین و چروک دور چشم

اگر شما از به وجود آمدن چین و چروک های دور چشم و بروز پیری زودرس ناراحت هستید، بهتر است چند راه حل ساده و البته کاربردی را به تناوب انجام دهید تا متوجه شوید که نگرانی و ناراحتی شما بی علت است بدین علت که جلوگیری از چین و چروک دور چشم براحتی از طریق شما قابل اجراست.

استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب را جدی بگیرید

نور خوشید، طراوت بخش و زندگی ساز است، باعث پیشگیری از بروز بسکمک از بیماری ها می گردد فلذا از سوی دیگر، باید در خاطر داشته باشیم که تماس مستقیم، بیش از مقدار و بدون محافظت با نور خورشید به خودی خود باعث بروز بیماری های مهم پوستی می شوند.

توصیه ما به شما این است که در هر فصلی از سال و در هر ساعتی از روز که از منزل خارج می شوید، یک لایه محافظ از کرم ضد آفتاب بر روی پوست و دور چشم خود بمالید.

عینک آفتابی محافظ در برابر اشعه UV به چشمانتان بزنید

تابحال برای شما پیش آمده است که وقتی در تماس با نور مستقیم و شدید آفتاب قرار می گیرید، چشم های خود را تنگ می کنید تا نور آفتاب کمتر چشم را اذیت کند. اگر شما در طول روز بارها و بارها این کار را انجام دهید، عضلات و پوست اطراف چشم دچار حالت جمع شدگی می گردد و چروک سطحی ایجاد می گردد.

توصیه ما به شما این است که وقتی به فضای باز در تماس با نور خورشید می روید، حتما عینک آفتابی مناسب که کل چشم و پوست اطراف آن را پوشش دهد به چشم داشته باشید.

اشعه UV آفتاب یکی از اشعه های مضر و خطرناک برای سلامت پوست است. عینک هایی را استفاده کنید که توانایی مقابله با اشعه UV آفتاب را داشته باشد.

ورزش عضلات دور چشم را هر شب انجام دهید

عضلات چشم هم مثل سایر عضلات بدن با ورزش و تمرین سفت و خوش فرم شده و شل شدگی و افتادگی در آنها از بین می رود.

عضلات اطراف چشم بسیار ظریف هستند. برای اینکه همواره در خاطرتان بماند، به شما اینگونه یادآور می شویم که عضلات اطراف چشم عضلات احساسی شما هستند زیرا خندیدن یا ناراحتی و اخم کردن بر فعالیت عضلات دور چشم اثر می کنند.

توصیه ما به شما این است هر شب قبل از خواب با انگشت های اشاره و شصت هر دو دست، کناره خارجی و پایین چشم هایتان را چند دقیقه ای ماساژ دهید تا عضلات اطراف چشم سرحال شوند و دچار افتادگی نگردند.

تغذیه سالم و پوست زیبا: عادت های اشتباه غذایی تان را تغییر دهید

تغذیه و رژیم های غذایی سالم داشته باشید تا در جلوگیری از چین و چروک دور چشم و پیری زودرس پوست به موفقیت بیشتری برسید و به لطافت و زیبایی پوستتان کمک قابل توجهی کنید. به شما توصیه می گردد:

* مواد قندی و شیرینی جات کمتر مصرف کنید

* میوه و سبزیجات را در سبد غذایی روزانه خود قرار دهید

* مصرف فست فود ها و سیب زمینی سرخ شده را ترک کنید یا به حداقل برسانید

* غذاهای متنوع بخورید تا عناصری مانند روی و سلنیوم و ویتامین های مورد نیاز پوست تامین گردد.

ماسک های خانگی و گیاهی دور چشم

مرسوم شده است که استفاده از ماسک های گیاهی و میوه ای که در منزل آماده می گردد اگر بروی پوست صورت و اطراف چشم قرار بگیرد، اثرات قابل ملاحظه ای بر زیبایی و شفافیت پوست صورت شما خواهد داشت. ماسک خیار، آواکادو، نارگیل امروزه بیشتر استفاده می گردد.

توصیه ما به شما این است که هیچ گاه خود سرانه ماسک های گیاهی و خانگی بر روی پوست خود قرار ندهید. به شما پیشنهاد می کنیم که لطفا با یک متخصص پوست و زیبایی ملاقات کنید و در مورد استفاده یا عدم استفاده از ماسک های گیاهی با توجه به نوع پوستتان با ایشان مشورت کنید و بر اساس راهنمایی پزشک اقدام نمایید.

استفاده از کرم مرطوب کننده و سفت کننده دور چشم

کرم های مرطوب کننده و سفت کننده دور چشم می توانند با آبرسانی بهتر به سلولهای پوستی و حفظ رطوبت سطح خارجی پوست، نقش موثری در جلوگیری از چین و چروک دور چشم داشته باشند.

دوست عزیز، شما اگر در پی کرم مرطوب کننده و سفت کننده دور چشم باشید، با دریای بیکرانی از تبلیغات و برندها با انواع و اقسام قیمت روبرو می شوید که انتخاب را برای شما سخت می کند.

توصیه ما به شما این است که از متخصص پوست راهنمایی بگیرید تا مناسب ترین کرم دور چشم که با ویژگی های پوست شما همخوانی داشته باشد برای شما معرفی کند. این مطمئن ترین راه انتخاب یک کرم دور چشم ایده آل برای شما است.

طبیعی است که بر اساس شدت چین افتادگی دور چشم، پزشک شما مناسب ترین راه حل را به شما پیشنهاد می دهد. روشهایی از قبیل لیزر درمانی و تزریق بوتاکس نیز از روش های موثر برای از بین بردن چروک دور چشم هستند.

رعایت کردن راه حلهای ساده و کاربردی فوق الذکر که برای شما به راحتی قابل اجرا می باشد، می توانند به شما در جلوگیری از چین و چروک دور چشم کمک شایانی کنند.

پوست اطراف چشم بر اثر خندیدن، دست مالیدن و ... دچار چین و چروک می گردد. پوست زیر چشم خشک و بی آب می گردد و حالت افتادگی پیدا می کند. پوست دور چشم، حساس ترین پوست در صورت است. سازندگان کرم های دور چشم مدعی اند که محصولاتشان چین و چروک زیر چشم را کاهش می دهد یا از بین می برد یا فرایند پیری را متوقف می کند اما واقعیت امر چیز دیگری است. در واقع اگر چه این کرم ها به مرطوب کردن پوست دور چشم کمک می کند اما راه متداول برای از بین بردن چین و چروک نیست. علاوه بر آن بیشتر این کرم ها بیش از حد غنی است و باعث تحریک پوست دور چشم می گردد. خوشبختانه، محصولات طبیعی مانند گیاهان می تواند پوست را نرم و مرطوب کند بدون این که اختلالی در پوست ایجاد کند.

انواع ماسک های خانگی برای برطرف چین و چروک دور چشم

برطرف چین و چروک دور چشم با گیاه قاصدک

گل یا گیاه قاصدک به طور طبیعی از پوست سم زدایی می کند و تصفیه کننده خون و سیستم لنفاوی است. این گیاه در شادابی پوست موثر است.

کمی شیر را با شکر قهوه ای بجوشانید. کاملاً هم بزنید و پس از خنک شدن با پنبه روی پوست بمالید. این کار باعث تمیز شدن سطح پوست و کاهش چین و چروک زیر چشم می گردد.

برطرف چین و چروک دور چشم با کیسه چای مرطوب

کیسه چای مرطوب را در یخچال قرار دهید و پس از خنک شدن در قسمت زیر چشم که چین و چروک دارد، قرار دهید. تکرار آن چین و چروک را کم خواهد کرد.

از بین بردن چین و چروک دور چشم با آب آناناس

آب آناناس، یکی از عالی ترین درمان ها برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم است. کافی است با دست یا پنبه آب آناناس را روی پوست چین خورده بمالید. بررسی های پزشکی متعدد ثابت می کند مالیدن آب آناناس اسید آلفاهیدروکسی چین و چروک را به طور چشمگیری کاهش می دهد. آب آناناس حاوی برومیلین است که نوعی اسید طبیعی محسوب می گردد.

برطرف چین و چروک دور چشم با عسل و سیب زمینی

نصف قاشق مرباخوری عسل و برشی از سیب زمینی را به حالت پوره دربیاورید و زیر چشم بمالید و پس از 20 دقیقه با آب بشویید. چین و چروک های ریز از بین می رود. خط های تیره نیز در صورت استفاده منظم طی چند هفته کم می گردد.

برطرف چین و چروک دور چشم با آب لیمو

مالیدن آب لیمو با پنبه روی چین و چروک های زیر چشم نیز بسیار مفید است. این کار را روزی 2 بار انجام دهید ترجیحاً یک نوبت صبح پس از بیدار شدن از خواب و یک نوبت قبل از خواب.

برطرف چین و چروک دور چشم با گلاب

گلاب علاوه بر از بین بردن چین و چروک باعث جوان سازی پوست زیر چشم هم می گردد. حداقل روزی یک بار مقداری گلاب روی پوست بمالید.

برطرف چین و چروک دور چشم با یخ

مالیدن یخ،راه دیگری برای کاهش دادن چین و چروک زیر چشم است. هنگام مالیدن یخ روی چین و چروک آن را بچرخانید.

از بین بردن چین و چروک دور چشم با روغن هسته انگور

روغن هسته انگور دارای خاصیت مغذی، نرم کننده و مرطوب کننده است و برای از بین بردن چین و چروک نیز مفید است.

برطرف چین و چروک دور چشم با سفیده تخم مرغ

مالیدن سفیده تخم مرغ باعث سفت شدن پوست زیر چشم می گردد و چین و چروک ها را کم می کند. برای به دست آوردن نتیجه مثبت، این کار را مرتب انجام دهید.

برطرف چین و چروک دور چشم با روغن کرچک

روغن کرچک، یکی از بهترین مواد مرطوب کننده برای زیر چشم به شمار میرود. ابتدا دست و صورت خود را با آب بشویید و خشک کنید. انگشتان خود را آغشته به روغن کنید و زیر چشم بمالید. برای کسب بهترین نتیجه، این کار را قبل از خواب انجام دهید. تکرار این کار نه تنها چین و چروک را از بین می برد بلکه پوست را جوان و نرم می کند.

برطرف چین و چروک دور چشم با روغن بادامدر مصر قدیم، برای از بین بردن چین و چروک کنار دهان و چشم، از روغن بادام شیرین و روغن طبیعی و صمغ کندر استفاده می کردند. این روغن را به آرامی، روزی 2 بار اطراف چشم و دهان ماساژ دهید تا پوست نرم گردد.

برطرف چین و چروک دور چشم با روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل، نتیجه سریع تری می دهد که طی کمتر از یک هفته آشکار می گردد. این روغن علاوه بر این که چین و چروک زیر چشم را از بین می برد، باعث نرمی پوست هم می گردد.

از بین بردن چین و چروک دور چشم با انگور

انگور برش زده را روی چین و چروک بمالید تا اسیدهای موجود در آن پوست زیر چشم را سفت کند. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، بگذارید آب انگور به مدت 15دقیقه روی پوست بماند.

به مقدار کافی آب بنوشید و زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید. از آن جا که چشم قسمت حساس بدن است، توصیه می گردد، ابتدا مقدار کمی از مواد را روی پوست دست امتحان کنید تا از واکنش نشان ندادن آن مطمئن شوید.

فواید روغن کرچک برای پوست :

* جوانسازی پوست که باعث می گردد پوست نرم تر و جوان تر به نظر برسد

* از بین بردن پف و تیرگی زیر چشم

* نرم کردن، مرطوب کردن و تسکین پوست

* درمان و کاهش چین و چروک

* محافظت از پوست در برابر سموم و رادیکال های آزاد آسیب رسان

* جلوگیری و برطرف جوش های پوستی مانند آکنه و اگزما

* تسکین آفتاب سوختگی، خراشیدگی، سوختگی و بریدگی

* بهبود کلی در کیفیت و سلامت پوست

خواص روغن کرچک برای دور چشم :

روغن کرچک از داروهای کاملاً طبیعی برای مسائل پوستی می باشد. در مقایسه با محصولات صنعتی مراقبت از پوست که از مواد شیمیایی احتمالاً مضر تهیه شده اند، این روغن فاقد مواد غیرطبیعی و زمخت است که ممکن است باعث بدتر شدن پوست تان گردد. این روغن به ترمیم و نوسازی پوست شکسته که همواره در معرض آلاینده ها و سایر ترکیبات سمی محیطی قرار داشته است، کمک می کند.

عوامل حاکی از تأثیر حیرت انگیز استفاده از روغن کرچک در برطرف کردن چروک دور چشم

خاصیت لطافت بخشی یکی از خواص روغن کرچک برای دور چشم است که آن را به یکی از درمان های مؤثر التهابات پوستی تبدیل کرده است. به لحاظ فیزیکی، این روغن از وزن مولکولی بسیار کمی برخوردار است که باعث می گردد روغن به طور کامل در پوست به خصوص در لایه شاخی اپیدرم نفوذ کند.

هم چنین، روغن کرچک از ترکیبت خاصی تشکیل شده است که آن را به عنوان یک عامل محافظ و مفید برای پوست تبدیل کرده است. ماده اصلی روغن کرچک، اسید ریسینولئیک است که نتایج ضدالتهابی قوی برای پوست به همراه دارد. علاوه بر این، روغن کرچک حاوی ماده ای به نام ایزوسیترات سوکسینات است که خاصیت نرم کنندگی برای پوست دارد. این ماده در روژ لب، شامپو و دیگر محصولات آبرسانی و مرطوب کننده پوست لب وجود دارد.

نحوه استفاده از روغن کرچک برای چروک دور چشم

1- آب لیمو و روغن کرچک برای از بین بردن چروک دور چشم

مواد لازم: 1 قاشق چای خوری روغن کرچک، 1 قاشق چای خوری عسل، نصف قاشق چای خوری آب لیمو

دستورالعمل: تمام این مواد را در یک کاسه کوچک با هم مخلوط کنید تا به صورت یک ترکیب نرم درآید. این ترکیب را روی پوست تان بمالید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند. سپس آن را با آب ولرم و یک پاک کننده ملایم پوست آبکشی کنید. از این راه حل درمان چین و چروک دور چشم یک بار در روز استفاده کنید.

2- روغن زیتون و روغن کرچک برای از بین بردن چروک دور چشم

روغن کرچک سنگین است و به همین علت قبل از مالیدن آن به صورت باید آن را با یکی از روغن های حامل مانند روغن نارگیل، بادام یا زیتون مخلوط کنید. هم چنین برای افزایش اثر مرطوب کنندگی روغن کرچک می توانید آن را با کره درخت روغن قلم مخلوط کنید. برای درمان چین و چروک دور چشم ، ابتدا صورت تان را با آب بشوئید و بعد این ترکیب را قبل از خواب روی آن بمالید. این ترکیب روغنی را یک شب روی صورت خود نگه دارید . هم چنین می توانید بعد از حدود 1 تا 5 دقیقه آن را با یک پارچه نرم پاک کنید.

3- زینک و روغن کرچک برای چروک دور چشم

کرم های حاوی زینک و روغن کرچک برای درمان آفتاب سوختگی، کهیر، اگزما، سوزش پوست و . . . مورد استفاده قرار می گیرند. زینک (روی) از مواد مغذی ضروری برای محافظت از پوست می باشد. این ماده به کاهش توسعه رادیکال های آزاد آسیب رسان و محافظت از لیپیدهای پوست و سلول های فیبروبلاست سازنده کلاژن پوست کمک می کند. این کرم ها با ایجاد مانع در بالای پوست باعث بهبود چین و چروک پوست می شوند.

سخن پایانی

بررسی های انجام شده حکایت از این دارد که در کنار استفاده از روغن کرچک برای از بین بردن چروک دور چشم ، برنامه غذایی و سبک زندگی سالم نیز باید در دستور کار قرار گیرد. روی و کلسیم باید در بخشی از برنامه غذایی فرد تأمین گردد، چرا که این مواد برای حفظ ظاهر و سلامت پوست ضروری هستند. به غیر از این موارد، خواب کافی و صحیح نیز برای جلوگیری از چروک دور چشم و درمان آن باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین، بجای اینکه با نگاه کردن به چین و چروک زیر پوست خود ناراحت شوید، سعی کنید به درستی از پوست تان مراقبت کنید تا پوستی بدون چروک داشته باشید.

منبع: سایت دکتردکتر

سایت بیتوته

سایت خلایق

منبع: راسخون

به "خداحافظی با چین و چروک اطراف چشم با روشهایی ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با چین و چروک اطراف چشم با روشهایی ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید