دیپلمات روس: تصمیم آمریکا در لغو معافیت های برجامی ایران، اقدامی شرورانه است

به گزارش آرش بلاگ، مدیر اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه، لغو معافیت های تحریمی طرح های مربوط به برجام از سوی آمریکا را اقدامی شرورانه خوانده و تأکید کرد که مسکو به همکاری با تهران برای تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر ادامه خواهد داد.

دیپلمات روس: تصمیم آمریکا در لغو معافیت های برجامی ایران، اقدامی شرورانه است

به گزارش گروه سیاسی آرش بلاگ، به نقل از خبرگزاری نووستی، ضمیر کابلوف مدیر اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهوری این کشور در مسائل افغانستان معتقد است که تصمیم واشنگتن مبنی بر لغو معافیت های موقت در اعمال تحریم ها علیه طرح های مربوط به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران، یک اقدام کاملاً شرورانه است.

این دیپلمات روس گفت: این تصمیمی بسیار غم انگیز و شرورانه است. اجازه دهید آن ها (آمریکایی ها) هر آنچه را می خواهند لغو نمایند. ما بر اساس توافقنامه های دوجانبه و مطابق با قوانین بین المللی، درحال تکمیل نیروگاه هسته ای بوشهر در ایران هستیم، به همین دلیل علاقه ای به قانون داخلی هیچ کشور ثالثی نداریم و همکاری خود را ادامه خواهیم داد.

روز گذشته مایکل پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا تایید کرد که واشنگتن تصمیم گرفته تا معافیت های موقت در اعمال تحریم هایی را لغو خواهد نمود که به تهران اجازه می دهد تا از کشور های شرکت نماینده در برجام برای توسعه صلح آمیز برنامه های هسته ای خود یاری دریافت کند.

به گفته وی، در عین حال، ایالات متحده معافیت تحریمی علیه نیروگاه هسته ای بوشهر را برای 90 روز دیگر تمدید خواهد نمود.

کریستوفر فورد معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور بین الملل و منع گسترش سلاح های هسته ای نیز گفت که معافیت تحریم های ضد ایرانی در مورد فاز های جدید این نیروگاه اعمال نخواهد شد.

شرکت راس اتم روسیه در حال اجرای طرح ساخت مرحله بعدی نیروگاه اتمی بوشهر (فاز های برق دوم و سوم) با ظرفیت کلی 2100 مگاوات است. این شرکت در ماه مه سال گذشته، آماده سازی سطح زمین برای بتن ریزی فاز برق دوم نیروگاه را شروع کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دیپلمات روس: تصمیم آمریکا در لغو معافیت های برجامی ایران، اقدامی شرورانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: تصمیم آمریکا در لغو معافیت های برجامی ایران، اقدامی شرورانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید