علت افزایش عملیات نظامی، تبلیغاتی ائتلاف سعودی در یمن

به گزارش آرش بلاگ، یک پایگاه خبری یمنی در گزارشی به بررسی علل افزایش تنش نظامی و به تبع آن، هیاهوی تبلیغاتی ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در یمن پرداخت و تأکید کرد که این ائتلاف به هیچ یک از اهداف خود دست نیافته است.

علت افزایش عملیات نظامی، تبلیغاتی ائتلاف سعودی در یمن

به گزارش گروه بین الملل آرش بلاگ، پس از هفته ها تشدید تنش نظامی و رسانه ای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی علیه نیروهای یمنی و انصارالله، بسیاری از افراد وابسته به ائتلاف، اکنون در خصوص نتایج و هدف این تشدید سؤالاتی در فکر دارند که آیا این مسئله برای فشار بر صنعا بود یا تغییر در استراتژی نظامی؟.

پایگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیه با مقدمه فوق به بررسی علل افزایش حملات نظامی و هیاهوی رسانه ای مرتبط با آن پرداخت و نوشت، چند روز پیش، ائتلاف متجاوز، عملیات نظامی گسترده زمینی و هوایی را علیه منطقه ها تحت کنترل نیروهای یمنی آغاز کرد که با هیاهوی بزرگ رسانه ای همراه بود. در این هیاهو، درباره اهداف ائتلاف، متغیرهای مربوط به نقشه نو و اهداف مورد نظر خود ائتلاف صحبت شد.

به گزارش این پایگاه، با وجود اینکه حملات ائتلاف حتی به صنعاء نیز رسید و تحلیل ها و تشدید لحن آمریکا که به اوج خود رسید، اما نتایج این تبلیغات و عملیات گسترده، به صورت عملی احساس نشد؛ هر چند که مدت زمان این حملات به بیش از یک ماه رسیده است.

بنا بر این گزارش، ائتلاف سعودی در زمینه حملات هوایی نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند؛ حتی حملاتی که صنعاء در جریان آن هدف قرار گرفت و پس از مدتی تعیین شد که این ائتلاف، اهداف قبلی خود را بمباران کرده است؛ اهدافی که پیش از این عملیات، منهدم شده بود.

این پایگاه یمنی ادامه داد، در خصوص تنش زمینی نیز باید گفت، عملیاتی که مزدوران وابسته به ائتلاف آن در سواحل غربی یمن آغاز کردند، در مقایسه با دستاوردی که نیروهای صنعاء در جنوب الحدیده به دست آوردند، قابل مقایسه نیست. چرا که پس از عقب نشینی مزدوران ائتلاف از الحدیده، نیروهای یمنی کنترل آن را در دست گرفتند.

در این گزارش تأکید شد، هر چند که ائتلاف متجاوز از عقب نشینی مزدوران خود، تحت عنوان، استقرار مجدد یاد کرد، ولی به طور کلی، این تحرکات ائتلاف یا تلاش عربستان سعودی برای تغییر موقعیت و ارزیابی جنگ خود علیه یمن، بازتاب طبیعی شکستهای 7 ساله، عدم مدیریت اوضاع و تایید دیگری بر ناتوانی ائتلاف در تغییر نقشه جنگ است؛ جنگی که اکنون کفه هایش به سود نیروهای انصارالله سنگینی می کند.

بنا بر این گزارش، هدف عربستان و ائتلاف از این عملیاتها،اعمال فشار بر صنعاء بود تا وارد مذاکراتی شود که پیش از این، سقف آن را تعیین کرده است. به این عملیاتها همچنین باید از زاویه تحرکات تنش زای آمریکا و کشورهای اروپایی علیه دولت یمن نگاه کرد.

در انتها این گزارش آمده است، این کشورها در تلاش هستند با چنین عملیاتهایی، مآغازیت را به ائتلافی بازگردانند که مآغازیت اخلاقی، نظامی و اقتصادی آن طی سالهای گذشته از بین رفته است. به هر حال ائتلاف به هیچ یک از اهداف خود دست پیدا نکرد؛ حتی در خصوص مزدوران خود که در حال حاضر بر طبل جنگ در شیوه و تعز می کوبند. تنش زایی، راهبرد ائتلاف است که از سال 2015 آن را با خود دارد و هم اکنون نیز به خاطر آن، در باتلاق جنگ غرق شده است.

این در حالی است که جنگنده های ائتلاف سعودی از یک ماه پیش، حملات خود را علیه منطقه ها مختلف یمن به ویژه صنعاء افزایش دادند و در طول روز، چندین مرتبه، منطقه ها حضور غیرنظامیان را بمباران کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "علت افزایش عملیات نظامی، تبلیغاتی ائتلاف سعودی در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت افزایش عملیات نظامی، تبلیغاتی ائتلاف سعودی در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید