عمران خان: نفوذ پاکستان بر طالبان کاهش یافته است

به گزارش آرش بلاگ، نخست وزیر پاکستان اعلام نمود: هنوز این احساس در دولت افغانستان وجود دارد که پاکستان می تواند اقدامات بیشتری انجام دهد اما نفوذ اسلام آباد بر طالبان کاهش یافته است.

عمران خان: نفوذ پاکستان بر طالبان کاهش یافته است

به گزارش دفتر منطقه ای آرش بلاگ، عمران خان نخست وزیر پاکستان گفت که اسلام آباد به طالبان تاکید نموده است که این گروه نباید در پی پیروزی نظامی باشد چرا که این اتفاق نخواهد افتاد.

عمران خان به نیویورک تایمز گفت: اگر آن ها در پی یک پیروزی تمام عیار نظامی باشند این به معنی یک جنگ داخلی طولانی خواهد بود و پاکستان کشوری است که پس از افغانستان بیشترین آسیب را از این جنگ خواهد برد.

وی با اشاره به اتهامات افغانستان به پاکستانی مبنی بر کارشکنی این کشور در فرایند صلح افزود: متاسفانه، هنوز این احساس در دولت افغانستان وجود دارد که پاکستان می تواند اقدامات بیشتری انجام دهد، که باید بگویم برای ما بسیار ناامید نماینده است وقتی آن ها ما را سرزنش می نمایند که بعد از گذشت این همه سال نتوانستد به یک توافق برسند.

نخست وزیر پاکستان بعلاوه توضیح داد: بگذارید به شما اطمینان دهم، ما بجز اقدام نظامی علیه طالبان هر کاری خواهیم کرد.

وی با اشاره به معین تاریخ خروج بدون قید و شرط آمریکا از افغانستان هم گفت: پس از اعلام این تاریخ نفوذ ما بر طالبان کاهش یافته است، علت آن هم این است که طالبان فکر می نماید که جنگ را پیروز شده است و بنابراین هرچه آن ها احساس قدرت بیشتری نمایند، توانایی ما برای تاثیرگذاری بر روی آن ها کاهش می یابد.

عمران خان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر طالبان کشور افغانستان را به وسیله نظامی تصرف کند پاسخ پاکستان چه خواهد بود، گفت: ما مرزهایمان را خواهیم بست، زیرا اکنون مرز را حصارکشی نموده ایم و می خواهیم از ورود به این مناقشات و از سرازیر شدن موج پناهجویان جلوگیری نماییم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عمران خان: نفوذ پاکستان بر طالبان کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: نفوذ پاکستان بر طالبان کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید