مراکش: معالجه رهبر پولیساریو در اسپانیا با نام جعلی رسوایی است

به گزارش آرش بلاگ، نخست وزیر مراکش گفت، معالجه رهبر جبهه پولیساریو در اسپانیا با اسم و ویزای جعلی رسوایی بزرگی است.

مراکش: معالجه رهبر پولیساریو در اسپانیا با نام جعلی رسوایی است

به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، سعدالدین العثمانی، نخست وزیر مراکش در دیداری با مسئولان حزب عدالت و توسعه حاکم گفت: معالجه ابراهیم غالی، رهبر جبهه پولیساریو با نام و ویزای جعلی در اسپانیا رسوایی بزرگی است. هیچ کسی نمی تواند با نام جعلی به جایی در دنیا سفر کند.

حزب مخالف سوسیالیست پیشرو مراکش نیز در بیانیه ای استقبال اسپانیا از دبیرکل پولیساریو را محکوم و اظهار داشت: آنچه باعث می گردد این اقدام را محکوم کنیم بعد انسانی نیست بلکه سرپوش گذاشتن اسپانیا روی این موضوع و استقبال از فرد مذکور با هویت جعلی و اطلاع ندادن به ما است.

در بیانیه این حزب آمده است: اسپانیا باید شرحی برای این رفتار خود بدهد.

بعد از استقبال مخفیانه اسپانیا از ابراهیم غالی، که با هویت جعلی الجزایری برای درمان ویروس کرونا وارد مادرید شده است، وزارت خارجه مراکش سفیر اسپانیا در رباط را احضار و از وی درباره این اقدام کشورش شرح خواست.

نزاع میان مراکش و پولیساریو درباره صحرای غربی سال 1975 شروع شد و بعدا به نزاع مسلحانه ای تبدیل شد که تا 1991 ادامه داشت و در آن سال دو طرف توافق آتش بس امضا کردند. مراکش صحرای غربی را جزو خاک خود می داند و حکومت خودگردان تحت حاکمیت خود را پیشنهاد می دهد اما پولیساریو خواستار برگزاری همه پرسی برای معین سرنوشت است. الجزایر نیز که میزبان آوارگانی از این منطقه است، از این طرح حمایت می نماید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "مراکش: معالجه رهبر پولیساریو در اسپانیا با نام جعلی رسوایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکش: معالجه رهبر پولیساریو در اسپانیا با نام جعلی رسوایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید