نانو دارو های سافت ژل فراوری شد

به گزارش آرش بلاگ، شرکت دانش بنیان سانا فارمد که از سال 97 در کارخانه نوآوری آزادی تاسیس شده، پیروز به فراوری نانو دارو های سافت ژل شده است.

نانو دارو های سافت ژل فراوری شد

به گزارش گروه دانشگاه آرش بلاگ، شرکت دانش بنیان سانا فارمد که از سال 97 در کارخانه نوآوری آزادی (شعبه پارک فناوری پردیس) تاسیس شده، پیروز به فراوری نانو دارو های سافت ژل شده است.

سامان پورضیا، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان می گوید، هسته اولیه این شرکت به وسیله جمعی از فارغ التحصیلان داروسازی تشکیل شده بود. کوشش ما همواره بر این بود که فعالیت های دانشگاهی و علمی که در فضای آکادمیک انجام می شد را محصول محور نموده و پتانسیل تجاری سازی را در آن به وجود آوریم.

پورضیا ادامه داد: پس از امکان سنجی ایده ها و آنالیز شرایط فراوری به این نتیجه رسیدیم که سرمایه گذاری برای فراوری دارو های سافت ژل با توجه به ظرفیت های موجود، ایده مناسبی برای عایدی زایی است.

او اضافه کرد: بنابراین تمرکز اصلی شرکت را بر فراوری دارو های هازارد و نانو به شکل سافت ژل قرار دادیم. این شکل دارویی به علت سرعت جذب، افزایش اندازه جذب دارو ها و بسیار خواص دیگر و نیز الزام به طراحی بعضی مولکول های دارویی خاص در قالب این شکل دارویی، بسیار مورد توجه کارخانجات داروسازی بزرگ جهان و علم نوین داروسازی قرار گرفته است.

پورضیا شکل اصلی محصولات سانا فارمد را سامانه های نوین دارورسانی مانند لیپوزوم ها و نانو داروها دانست و توضیح داد: دارو هایی که در قالب سافت ژل یا کپسول ژلاتینی نرم فراوری می گردد، محصول اصلی شرکت سانا فارمد است. البته هر آن چیزی که مربوط به فراوری این نوع از دارو باشد در تحقیق و توسعه شرکت ما به آن پرداخته می گردد.

مدیرعامل شرکت سانا فارمد تاکید نمود: کوشش ما همواره بر این است که روی لبه تکنولوژی روز داروسازی جهان حرکت کنیم. واحد تحقیقات و توسعه شرکت ما بسیار به روز است و در زمینه مقالات و دارو های به روز جهان که تائیدیه های بین المللی گرفته اند، مطالعات جدی انجام می دهیم.

سانا فارمد در پی بازار های بین المللی است

او توضیح داد: سعی ما بر این است که دانش و اطلاعات شرکت همواره به روز باشد و بتوانیم محصولاتی فراوری کنیم که توان رقابت با نمونه های مشابه خارجی را داشته باشد تا بتوانیم علاوه بر برطرف احتیاج داخل به بازار های بین المللی و صادراتی نیز دست یابیم. با توجه به تخصیص ارز ترجیهی برای این دسته از دارو ها اندازه ارز بری آن ها در طول سال بیش از 10 میلیون دلار می باشد و توسعه فعالیت ها می تواند در کاهش این اندازه بسیار تاثیرگذار باشد.

پارک فناوری پردیس همراه و همگام شرکت ها در پیشرفت توسعه

مدیرعامل شرکت سانا فارمد گفت: شرکت ما با تفکر فراوری فرمولاسیون های دارو های خاص تشکیل شده است و پارک فناوری پردیس در حمایت از این نوع شرکت ها پیشگام است. بعلاوه زیر ساخت های موجود در این پارک، شتاب بیشتری به شرکت ها در به فراوری رساندن محصولاتشان می دهد و امکان پیروزیت تیم تحقیقاتی شرکت ها را افزایش می دهد؛ بنابراین ما برای شروع و ادامه کار پارک فناوری پردیس را انتخاب کردیم. در شروع کار به یاری شتاب دهنده هنام فارمد فعالیت های خود را شروع و تا به امروز با این شتابدهنده همکاری می کنیم.

پورضیا توضیح داد: پارک فناوری پردیس در موارد مختلفی از جمله استقرار در کارخانه نوآوری آزادی، نامه نگاری با ارگان های مختلف دولتی اعم از گمرک، سازمان صنعت و معدن، سازمان غذا و دارو و ... یاری های تسهیل گر بسیاری به ما ارائه داده است.

او گفت: پارک فناوری پردیس همواره برای یاری به فعالیت های شرکت هایی نظیر ما نقش تسهیلگری داشته، اما توصیه من این است که برای افزایش ارتباط و معرفی بیشتر شرکت های عضو به سازمان های دولتی و غیردولتی نیز ساز و کار هایی در نظر گرفته گردد. برای مثال ارائه تاییده هایی در زمینه ثبت برند که این روز ها بسیار مهم است، پارک فناوری پردیس یاری های بسیاری می تواند به ما و دیگر شرکت ها برای تایید محوصلات فراوریی مان ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نانو دارو های سافت ژل فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانو دارو های سافت ژل فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید