نقض آتش بس با ورود یگان های ائتلاف سعودی به ساحل غربی یمن

به گزارش آرش بلاگ، رسانه های سعودی در حالی از ورود تجهیزات و یگان های دریایی ائتلاف سعودی به ساحل غربی یمن خبر دادند که این اقدام به معنای نقض آتش بسی است که طرفین در سال 2018 بر سر آن توافق کردند.

نقض آتش بس با ورود یگان های ائتلاف سعودی به ساحل غربی یمن

به نقل از روسیا الیوم، ائتلاف سعودی دیشب تجهیزات و یگان های دریایی خود را وارد سواحل الحدیده در غرب یمن کرد.

با وجود کوشش های انصارالله یمن برای برقراری صلح، اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

انصارالله ضمن پایبندی خود به مذاکرات صلح یمن، بارها اعلام نموده که ائتلاف عربی به تعهدات خود به توافقات استکهلم پایبند نیست و در این راستا کارشکنی می نماید.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که 22 آذر 97 در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق هایی درباره استان های ساحلی الحدیده دست یافتند، اما دائما از سوی ائتلاف سعودی نقض شده است.

این توافق با هدف توقف درگیری ها در این شهر بندری یمن که گفته می گردد بیش از 70 درصد یاری های انسانی به این کشور به وسیله آن وارد می گردد، صورت گرفت تا این یاری ها در سایه بازگشت آرامش به این شهر با سرعت بیشتری انجام گردد.

ائتلاف سعودی همچنین کوشش دارد در استان های تعز (جنوب غرب) و حجة (شمال غرب) جبهه های جدیدی را علیه نیروهای دولت نجات ملی بگشاید که نشان دهنده جدی بودن خطر سقوط مرکز استان مأرب است.

این ائتلاف بعد از ظهر امروز آدینه مدعی شد که در استان حجه ده روستا را به کنترل خود درآورده است که نیروهای یمنی با انتشار تصاویری از خودروهای به غنیمت گرفته شده، به این ادعاها پاسخ دادند.

عربستان و امارات از فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با یاری آمریکا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن شروع کردند.

این تجاوزات تا به امروز به کشته شدن هزاران یمنی منجر شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "نقض آتش بس با ورود یگان های ائتلاف سعودی به ساحل غربی یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقض آتش بس با ورود یگان های ائتلاف سعودی به ساحل غربی یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید