نیویورک تایمز: مقام های ایالت های سراسر آمریکا مدرکی از وقوع تقلب انتخاباتی گزارش نکرده اند

به گزارش آرش بلاگ، ایسنا نوشت: در حالی که دونالد ترامپ به شکل بی اساسی ادعا نموده که رقابت انتخاباتی که در آن جو بایدن به عنوان پیروز اعلام شد، از او دزدیده شده، مقامهای مسئول انتخابات در ایالات سراسر آمریکا با ادعای وقوع تقلب گسترده در میان رای دهندگان مخالفت می نمایند.

نیویورک تایمز: مقام های ایالت های سراسر آمریکا مدرکی از وقوع تقلب انتخاباتی گزارش نکرده اند

روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرد، در روزهای اخیر به سراغ مقامهای ارشد انتخاباتی در سراسر آمریکا رفته تا از آنها درباره داشتن مدرک یا سوءظن درباره وقوع تقلب انتخاباتی سوال کند. این نشریه در حالی که از دریافت بازخورد از جانب 45 ایالت صحبت کرد، نوشت که هیچ یک از آنها گزارش وقوع هیچ گونه مسائل عمده در قبال رای گیری نداشتند.

به گزارش هیل، استیو سایمون، وزیر امور داخلی ایالت مینه سوتا به این نشریه گفت، اطلاعی از وقوع یک مورد که طی آن کسی صحبت از شمارش رای نادرست یا نشمردن رای درست نموده باشد، ندارد.

وی افزود: تقلبی وجود نداشت.

یک سخنگوی اسکات شواب، وزیر امور داخله ایالت کانزاس نیز به این نشریه اظهار داشت، این ایالت تجربه هیچگونه مساله سیستماتیک و گسترده در ارتباط با تقلب در میان رای دهندگان، ارعاب، بی نظمی یا برنامه های رای گیری را ندارد.

وی افزود: ما از فرایندی که انتخابات تا اینجا داشته بسیار راضی هستیم.

دفتر جاسلین بنسون، وزیر داخله ایالت میشیگان هم به نیویورک تایمز اظهار داشت، این ایالت که شاهد شکایت دونالد ترامپ برای ممانعت از شمارش آرای غیابی بوده سند و مدرکی از وقوع تقلب یا فریبکاری در مهندسی انتخابات ندیده است.

این دفتر اظهار کرد: چیزی که ما دیده ایم این بود که این انتخابات آرام، شفاف، امن و دقیق بود.

میشیگان یکی از ایالتهایی است که کمپین رئیس جمهور آمریکا با روشن شدن رجحان جو بایدن، رقیب دموکراتش اقدام به ثبت شکایت علیه نتیجه انتخابات در آن کرد. این شکایت در ایالت میشیگان علاوه بر شکایتهای دیگر در ایالتهایی همچون جورجیا و نوادا رد شد.

در پنسیلوانیا نیز کمپین ترامپ اخیرا شکایتی را علیه وزیر داخله ایالت و هفت ناحیه آن مطرح نموده؛ با این هدف که جلوی تایید نتایج انتخابات در آنها را بعد از اعلام بایدن به عنوان برنده انتخابات بگیرد. دفتر دادستان کل این ایالت نیز با ادعاهای وقوع مسائل گسترده در فرایند رای گیری مخالفت نموده است.

براد رافنسپرجر، وزیر داخله ایالت جورجیا نیز برای این مطلب با نیویورک تایمز مصاحبه کرد. رافنسپرجر اخیرا با درخواستهایی از جانب دیوید پردیو و کلی لوفلر، سناتورهای جمهوریخواه جورجیا برای استعفا به دلیل عملکردش در قبال مدیریت انتخابات روبرو شد. این درخواستها بعد از رجحان کم بایدن بر ترامپ در این ایالت که از سال 1992 تا کنون به هیچ رئیس جمهور دموکراتی رای نداده، مطرح شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "نیویورک تایمز: مقام های ایالت های سراسر آمریکا مدرکی از وقوع تقلب انتخاباتی گزارش نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: مقام های ایالت های سراسر آمریکا مدرکی از وقوع تقلب انتخاباتی گزارش نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید