وندی شرمن: بازگشت آمریکا به برجام آسان و سریع نخواهد بود

به گزارش آرش بلاگ، مسئول مذاکره کننده هسته ای آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما با اشاره به اظهارات جو بایدن که گفته اگر تهران به تعهدات خود در برجام بازگردد، واشنگتن نیز بازخواهد گشت، خاطرنشان کرد: این اتفاق آسانی نخواهد بود و یک شبه رخ نخواهد داد.

وندی شرمن: بازگشت آمریکا به برجام آسان و سریع نخواهد بود

به گزارش گروه بین الملل آرش بلاگ ، وندی شرمن، مسئول تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای طی مصاحبه ای درباره بازگشت احتمالی دولت بایدن به برجام گفت: این توافق دیگر شبیه زمانی نیست که دولت ترامپ از آن خارج شد.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی که ایران انجام داده تقریباً قابل بازگشت است، گفت: آنچه بایدن گفته این است که اگر ایران به صورت کامل به تعهدات خود بازشود، آمریکا نیز به برجام بازخواهد گشت. هرچند شرمن تأکید کرد: این اتفاق آسان نخواهد بود و یک شبه رخ نخواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی آرش بلاگ بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی آرش بلاگ بخوانید. (کلیک کنید)

این دیپلمات آمریکایی با ابراز امیدواری درباره گفت وگوهای بایدن با کشورهای اروپایی مدعی شد سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس به برجام واقعاً متعهد بوده اند.

شرمن همچنین گفت: بازگشت به برجام با توجه به برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران، پیچیده و تحرکات و تلاش زیادی لازم است.

وی در ادامه درباره اینکه آیا برنامه موشکی و سیاست منطقه ای ایران در بازگشت به برجام باید لحاظ شود، اظهار داشت: برجام برای کنترل برنامه هسته ای تهران بود تا اطمینان حاصل شود که این برنامه صلح آمیز بوده و این کشور قصد ساختن بمب اتم را ندارند.

مذاکره کننده هسته ای آمریکا در زمان ریاست جمهوری اوباما همچنین گفت: ما این باور را داریم که توافق مبنایی می تواند باشد تا با آنچه رفتارهای شرور ایران در منطقه خواند و همچنین مسئله حقوق بشر و گسترش برنامه موشکی مقابله شود.

شرمن توافق هسته ای با ایران را یک توافق پایه خواند که از نظر او می تواند توافقات دیگر را به همراه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وندی شرمن: بازگشت آمریکا به برجام آسان و سریع نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وندی شرمن: بازگشت آمریکا به برجام آسان و سریع نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید