وزیر جهاد کشاورزی: قیمت لبنیات از هفته آینده 10 درصد کاهش می یابد

به گزارش آرش بلاگ، وزیر جهاد کشاورزی گفت: بنا به دستوری که رئیس جمهور در خصوص ثبات قیمت ها صادر کردند از شنبه کاهش 10 درصدی قیمت در سه محصول اصلی شیر و پنیر و ماست عملیاتی می گردد.

وزیر جهاد کشاورزی: قیمت لبنیات از هفته آینده 10 درصد کاهش می یابد

به گزارش گروه مالی آرش بلاگ، سید جواد ساداتی نژاد ظهر پنجشنبه در حاشیه حضور در جمع روستاییان و عشایر شهرستان زرندیه در جمع آرش بلاگ گفت: امروز 15 مهرماه روز ملی عشایر و روستا نامگذاری شده و خداوند این توفیق به ما داد که در بین عشایر شهرستان زرندیه در استان مرکزی باشیم. بازدیدی از منطقه ها عشایر داشتیم مسائل آنها را شنیدیم بخشی از این مسائل و مسائل مربوط به حوزه های زیرساختی عشایر است مثل مسائل دانش آموزان عشایر و دسترسی آنها به اینترنت، بهسازی جاده های دسترسی عشایر و گازرسانی. در این میان گازرسانی یکی از مهمترین مطالبات 14 منطقه عشایری زرندیه بود.

وی اضافه نمود: با توجه به خشکسالی منطقه و کمبود نهاده های دامی، مصوب شد رسیدگی ویژه در خصوص تأمین نهاده های دامی صورت بگیرد.

وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: موضوع دام مازاد عشایر نیز مطرح شد، که برای برطرف این مشکل مصوبه ای که در سفر رئیس جمهور به ایلام و کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد، در این منطقه به انتخاب عشایر اجرایی خواهد شد. بر این اساس عشایر منطقه می توانند یا دام مازادشان را به شرکت پشتیبانی امور دام بفروشند یا در صورتی که علاقه دارند دام مولد را نگهداری نمایند و به صورت امانی علوفه دریافت نمایند و پس از پرواربندی با این شرکت تسویه حساب نمایند.

ساداتی نژاد گفت: مشکل دیگر عشایر مربوط به اراضی و مالکیتی است که بین منابع طبیعی و مستثنیات در روستاها وجود دارد، هفته آینده کمیته ویژه ای برای آنالیز مسائل و مسائل بین منابع طبیعی و عشایر و روستاییان خواهیم داشت و یکشنبه گزارشی از این سفر را در هیأت دولت ارائه خواهم کرد و امیدواریم با توجه به نگاه ویژه ای که دولت به بحث روستاها و عشایر و بحث احیا جهاد سازندگی برای برطرف مسائل و مسائل روستایی دارد، این مسئله نیز حل گردد.

قیمت لبنیات از هفته آینده 10 درصد کاهش می یابد

وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: موضوعی که در حال حاضر بحث و دغدغه ما و سوال مردم است، بحث مربوط به تأمین مرغ، تخم مرغ و لبنیات است، از هفته آینده بر اساس تصمیمی که در ستاد تنظیم بازار به ریاست دکتر مخبر گرفته شد و بنا به دستوری که رئیس جمهور در خصوص ثبات قیمت ها و فراوانی و دسترسی صادر کردند از شنبه کاهش 10 درصدی قیمت در سه محصول اصلی شیر و پنیر و ماست عملیاتی می گردد.

وی اضافه نمود: در ارتباط با تخم مرغ هفته آینده شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی با یاری اتحادیه ها و تشکل های دخیل در توزیع تخم مرغ و مرغ در حوزه شهرهایی که بر اساس آنالیز های صورت گرفته با کمبود روبرو هستند، اقدام خواهد نمود و در مجموع، کوشش ما این است آرامش و ثبات در بازار محصولات غذایی وجود داشته باشد.

ساداتی نژاد گفت: مردم می دانند که فراوری در حوزه کشاورزی و دامداری امری زمان دار است بنابراین هر تصمیمی که گرفته گردد، زمان می برد تا به نتیجه برسد. در واقع بخشی از مسائل امروز فراوری به تصمیمات و برنامه ریزی های گذشته مرتبط است ولی در کل کوشش می گردد از ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا آرامش در بازار ایجاد گردد.

وی با اشاره به بحث 2 پایانه پسته و انار که از گذشته پیگیری ساخت آنها در استان مرکزی صورت گرفته است، گفت: این پروژه ها با توجه به مسائلی که در بحث واگذاری، مالکیت و تسهیلات دارند در کمیته ای ویژه آنالیز می گردد تا با برطرف موانع و بهره برداری از آنها باغداران ساوه و زرندیه از مزایای این دو پایانه بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزیر جهاد کشاورزی: قیمت لبنیات از هفته آینده 10 درصد کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر جهاد کشاورزی: قیمت لبنیات از هفته آینده 10 درصد کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید