پیشنهاد افزایش تعرفه های پزشکی در انتظار تصمیم دولت

به گزارش آرش بلاگ، دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از ارائه پیشنهادات تعرفه ای پزشکی سال 1399 به هیات دولت اطلاع داد.

پیشنهاد افزایش تعرفه های پزشکی در انتظار تصمیم دولت

دکتر سیدسجاد رضوی در گفت وگو با آرش بلاگ، از ارائه پیشنهادات تعرفه ای پزشکی سال 1399 به هیات دولت اطلاع داد و گفت: پیشنهاد افزایش تعرفه های پزشکی در سال 1399 به هیات دولت ارائه شده است که در صورت تایید، آن را ابلاغ و اعلام می کنیم. ما در حال حاضر پیشنهاد افزایش تعرفه ها را ارائه نموده ایم.

وی اضافه کرد: پیشنهاد معقولی در حوزه افزایش تعرفه های پزشکی سال 1399 به دولت ارائه شده که در صورت تایید هیات دولت بلافاصله آن را ابلاغ می کنیم. امیدواریم به زودی در دولت مطرح گردد.

رضوی با بیان اینکه همه موارد اعم از افزایش هزینه ها، نرخ تورم و... در پیشنهادات تعرفه ای مان لحاظ شده است، ادامه داد: بنابراین در پیشنهادات تعرفه ای برای سال 1399، هم تورم را محاسبه نموده و دیده ایم و هم توان اقتصادی دولت و بیمه ها مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی بحث افزایش هزینه های پزشکان و بیمارستان ها نیز دیده شده و برآیندی از افزایش تعرفه ارائه شده است. باید توجه کرد که افزایش یا اصلاح تعرفه ها همواره ایده آل نیست، بلکه بر اساس توان و منابع و مصارف لحاظ می گردد.

وی تاکید نمود: طبق ماده هشت قانون بیمه همگانی باید بر اساس منابع درباره تعرفه ها تصمیم گیری کنیم، نه فقط بر اساس مصارف. باید دید آیا منابع مان به اندازه مصارف هست یا خیر. بنابراین باید منابع و مصارف با یکدیگر تناسب داشته باشد.

رضوی همچنین گفت: در عین حال در پیشنهادات تعرفه ای ما تعرفه بخش خصوصی و دولتی به صورت جداگانه و متفاوت دیده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهاد افزایش تعرفه های پزشکی در انتظار تصمیم دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد افزایش تعرفه های پزشکی در انتظار تصمیم دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید